Підприємці зі спільним рахунком «розпиляли» 2,2 мільйона гривень Долинської міськради

14:35, 16 Квітня, 2021

За перший квартал 2021 року управління освіти Долинської міської ради провело 6 закупівель продуктів харчування. Підряди, загальною вартістю 2,22 мільйона гривень, між собою розділили два пов’язані ФОПи.

За даними “Прозоро”, серед іншого освітяни Долинської замовляли крупи, картоплю, овочі і фрукти, масло та рибу.

Спільною рисою усіх тендерів стала участь в аукціонах ФОПів Віктора Перанського та Людмили Ковтун, які власне й розділили між собою усі замовлення. При цьому пропозиції Перанського зачасту були економічно вигіднішими від конкурентки, однак підприємець відмовлявся від підписання договорів, у підсумку отримавши один підряд на 294 тисячі гривень.

Дослідивши тендерні пропозиції ми виявили ряд ознак, що вказують на потенційну змову даних учасників та, відповідно, порушення ними законодавства про економічну конкуренцію.

Почнемо з найбільш наочних. Обидва ФОПи під час підготовки тендерної документації використовували одну й ту ж офісну техніку. На це вказують характерні дефекти друку/копіювання, що присутні фактично на всіх документах згаданих учасників торгів.

fop 1

fop 2

Варті уваги і адреси електронної пошти, які використовують підприємці. Так у довідці «загальні відомості про учасника» Віктор Перанський вказує адресу, яку у той же час вказувала при реєстрації на торгівельних майданчиках Людмила Ковтун, що підтверджується інформацією з порталів «OpenTender», «Zakupki.ua» і «Tender-online».

І навпаки, електронна адреса, засвічена у документах пані Ковтун, є «електронкою» за якою реєструвався на майданчиках Віктор Перанський.

Цікаво також й те, що на окремих торгах, наприклад, закупівлі овочів для Відділу освіти Гурівської сільської ради, Людмила Ковтун вказувала контактний номер телефону – 0970184092. Цей самий номер вказала на тендері ПТУ №36 ПТУ №36 міста Новгородка й Тетяна Перанська, дружина вже відомого нам ФОПа Віктора Перанського.

Ну і насамкінець – фінансова пов’язаність підприємців. Відповідно до підписаних ФОПами угод, обидва учасника користуються спільним розрахунковим рахунком, оформленим на Віктора Перанського.

 fop 3

fop 4

Колишній депутат Долинської районної ради від «Єдиного центру» Віктор Перанський наразі працює як ФОП та входить до складу засновників Споживчого товариства «Долина-С», яке очолював з 2016 по 2019 рік. Крім того, за даними YouControl, підприємець свого часу керував Петрівським та Долинським районними споживчими товариствами.

Людмила Ковтун зареєструвалась у якості ФОПа у серпні 2019 року. За цей час встигла отримати сотню замовлень на загальну суму майже 3,2 мільйона гривень.

Інформація щодо потенційної змови підприємців направлена до Антимонопольного комітету України. У разі позитивного рішення АМКУ на ФОПів очікують штрафні санкції та трирічна заборона на участь у відкритих торгах.

Павло Лісниченко

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому старшокласників запрошують на безплатний курс з англійської 
english copy
174004666 3853625938047200 5185318461022872170 n
Завтра у Кропивницькому попрощаються із журналісткою Оленою Кобець
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024