Сміттєзвалище підозрюють у забрудненні підземних вод: підприємство каже про “екологічне рейдерство”

20:14, 21 Липня, 2021
photo1626871667

 За процесуального керівництва Кропивницької окружної прокуратури поліція розслідує факт забруднення підземних вод через порушення на міському сміттєзвалищі Кропивницького. На підприємстві ж заявляють про “екологічне рейдерство”.

Позиція правоохоронців та екоінспекції

Як повідомляє пресслужба прокуратури, провадження відкрито за ч. 1 ст. 242 ККУ.

За версією слідства ситуацію допустили посадові особи ТОВ “Екостайл”, що обслуговує полігон твердих побутових відходів. Зокрема, полігон не обладнаний системою захисту ґрунтових вод та забору фільтрату. Через це систематично забруднювались підземні води.

Документування протиправної діяльності полігону здійснено 19 липня слідчими поліції за участі спеціалістів Державної екологічної інспекції Придніпровського округу та фахівців ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Наразі тривають слідчі дії.

 

photo1626871667 1

photo1626871667 2

 Позиція “Екостайлу”

На підприємстві дії екоінспекції та прокуратури називають “екологічним рейдерством”.

Кажуть, компанія взяла в експлуатацію міське сміттєзвалище лише у 2018 році, коли воно було повністю непридатне для експлуатації, і від якого страждали мешканці всього міста, і особливо Завадівки, через постійне горіння, задимлення і розповсюдження сміття. За майже чотири роки діяльності компанії, сміттєзвалищу вдалося продовжити життя на десятки років. Згодом закупили спецтехніку і зменшили площу експлуатації з 18 до 4 га. Встановили систему дегазації для перетворення небезпечного метану в біогаз – пробурили вже 52 свердловини. Налагодили роботу сортувальної лінії у цілодобовому режимі. Облаштовали відстійники для збору фільтрату з тіла полігону, що попереджає забруднення підземних вод. І який, в свою чергу, відкачують для поливу тіла сміттєзвалища, як передбачено правилами експлуатації. Це невід’ємний процес утрамбовки тіла сміттєзвалища і поверхневий процес, який унеможливлює прониканню у підземні води.

“Сміттєзвалище хаотично і неконтрольовано накопичувало відходи з 1953 року. І лише за 4 роки «Екостайлу» вдалося вивести його в десятку лідерів серед полігонів в Україні, які дотримуються правил експлуатації.

Керівництво компанії досі не ознайомлене з кримінальною справою, в рамках якої, начебто, і проведено якесь розслідування, а публічні виступи представників державної екологічної інспекції Придніпровського округу мають відверто упереджений характер. Більше того, ТОВ «Екостайл» не отримало жодного офіційного листа чи звернення, які б попереджали або інформували про перевірку чи порушення. Одразу кримінальна справа, миттєва судова ухвала і демонстративне силове вторгнення на територію полігону в той час, коли доступ до нього відкритий з усіх боків. Ніяких зразків підземних вод ніхто з представників прокуратури, слідчих чи інших залучених спеціалістів не брали і офіційні висновки прокуратури про масштаби забруднення не мають під собою жодних доказових підстав, оскільки ні на території сміттєзвалища, ні поряд з ним немає свердловин для забору зразків підземних вод.
Дії представників Державної екологічної інспекції Придніпровського округу та Кропивницької окружної прокуратури носять показовий, статистичний характер і немають нічого спільного з діями, направленими на збереження екології. Це тиск на приватну компанію і спосіб яскраво відзвітувати про свою «діяльність» вищому керівництву. І це в той час, коли Кіровоградська ОДА заявляє про наявність в області 402 незаконних сміттєзвалищ, які експлуатуються за відсутності проектно-кошторисної документації і без оцінки впливу на довкілля”, – прокоментувала ситуацію речниця компанії Неля Желамська.

 

Останні новини по темі

Після негоди деякі населені пункти Кіровоградщини й досі без електрики

bezsvitla
habar copy

На Кіровоградщині правоохоронці затримали на хабарі міського голову (ОНОВЛЕНО)

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:17, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому цими вихідними відбулася акція з безкоштовного визначення груп кров. До заходу ...

17:46, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому з нагоди Дня волонтера у краєзнавчому музеї відбудеться виставка волонтерського ...

17:14, 28 Листопада, 2023