Гранітну брилу у Сквері прикордонників можуть встановити наново (ФОТО)

16:47, 09 Жовтня, 2021
pam5

Демонтовану гранітну брилу в Сквері прикордонників у Кропивницькому можуть повернути на попереднє місце. Про це йдеться у офіційному документі за підписом секретаря Кропивницької міської ради.

17 квітня 2012 року невеличкий клаптик землі площею в 0,12 га на розі вулиць Соборної та Глінки отримав статус скверу. Тоді ж Спілка воїнів запасу прикордонних військ “Кордон” отримала дозвіл на благоустрій зеленої зони, але за умови збереження встановленого там пам’ятного знака «Захисникам Кіровограда від нацистських загарбників».

Навесні 2021 року представники громадської організації «Українська Спілка прикордонників» повідомили про демонтаж гранітної брили з табличкою, присвяченої звитягам радянської армії та плани про встановлення на тому ж місці нового пам’ятника прикордонникам. За словами Станіслава Сафронова, голови місцевого представництва ГО, відкриття бронзового пам’ятника запланували на 4 серпня 2021 року, приурочивши до 80 – ї річниці оборони міста прикордонниками.

pam

Гроші на новий пам’ятник, за словами Сафронова, пообіцяв директор м’ясокомбінату «Черняхівські ковбаси». Про це активіст повідомив 21 травня під час сесії міської ради, звучала сума в 730 тисяч гривень. Проте, взамін директор підприємства нібито очікував отримати від міста дозвіл на відкриття торгової точки неподалік нового пам’ятника.

Озвучена сума шокувала міського голову Кропивницького Андрія Райковича, який зажадав від податкової озвучити офіційні дані про прибутки виробника ковбас та про походження цих коштів.

Водночас у дирекції підприємства «Гречку» запевнили, що не планували давати такої суми, а хотіли лише долучитись до доброї справи. Мова йшла про 30-70 тисяч гривень. На той час проєкту пам’ятника там не бачили, а інформацію про виділення в обмін на добре діло землі, взагалі спростували.

Зрештою ні коштів ні дозвілів ніхто не дав, проєкт нового пам’ятника лишився нереалізованим, а кам’яна брила може повернутись на попереднє місце.

pam0

4 серпня 2021 року замість бронзового пам’ятника на «Платформі електронної демократії» з’явилась петиція від «Комітету захисту пам’яток Великої Вітчизняної війни» під назвою «Захистимо справжню історію – пам’ятник захисникам Кіровограда!». Що означає «справжня» історія і хто стоїть за текстом петиції невідомо. Жодного громадського об’єднання з такою назвою в офіційному реєстрі Міністерства юстиції немає.

pam3

Серед іншого автори вимагають «вжити заходів по відновленню пам’ятного знаку та включити його до відповідного реєстру пам’яток». Також притягнути, «вчинивших наругу над пам’ятником вандалів», до відповідальності.

pam1

З потрібних 450 голосів підтримки петиція набрала лише 32, відповідно її розглянули в порядку звернення громадян. У відповіді на звернення секретар міської ради Олег Колюка повідомив наступне: «Кам’яний пам’ятний знак, встановлений на території “Скверу прикордонників” на розі вулиць Соборної та Глинки, не перебуває на державному обліку як пам’ятка архітектури, історії або монументального мистецтва, не значиться як виявлений об’єкт культурної спадщини, інформація щодо надання дозволу на його встановлення та дати встановлення відсутня. Враховуючи зазначене, положення Закону України “Про охорону культурної спадщини” для даного об’єкта не застосовуються».

І хоча цей камінь немає жодної історичної, мистецької та культурної цінності, чиновник зазначає, що відповідними службами розглядається питання щодо повернення об’єкта на попереднє місце його встановлення.

 

Останні новини по темі

Кіровоградщина: протягом доби понад 100 нових випадків СOVID-19

covid2

Як дорожники області готуються до зимового сезону

Читайте також

Наближаються зимові свята. І саме зараз хочеться посмакувати смачним і запашним печивом з тонким ...

11:08, 3 Грудня, 2023

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023