Достовірність COVID-сертифікатів перевірятиме поліція
З 21 жовтня поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом.
Про це під час телеефіру повідомив Олексій Білошицький заступник начальника Департаменту патрульної поліції України.
Нагадаємо, з 21 жовтня міжобласні перевезення громадським транспортом будуть доступні лише людям із ковід-сертифікатами, або негативним ПЛР-тестом.
Як повідомляє портал МВС, Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.
Також перевірку сертифікатів здійснюватимуть Держпродспоживслужбп, Центр контролю та профілактики хвороб.
Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків.
Якщо ж люди послуговуються не згенерованим у “Дії” сертифікатом, а виданих лікарем, там має бути інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.
Яка відповідальність за підробний сертифікат?
За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.
Однак, у випадку з підробкою ковід-сертифікату люди будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень.
Що робити, якщо ви щепились, але дія не генерує сертифікат – читайте тут.