Новоназвані “колаборанти”: хто в олександрійській фракції ОПЗЖ

12:28, 13 Травня, 2022

 

На початку тижня Олександрійська міська рада ухвалила доволі несподіване та категоричне рішення щодо місцевого осередку партії «Опозиційна платформа – за життя». Зібравшись на позачергову сесію депутати більшістю голосів визнали партію ОПЗЖ та її фракцію в міській раді колаборантами, тобто організаціями що співпрацюють з окупантами на шкоду власній країні.
На тому ж таки засіданні голова фракції Геннадій Лоцман заявив, що вважає подібне рішення необґрунтованим та безпідставним. Більше того – складати мандати він та його однопартійці не планують, оскільки за них голосували виборці інтереси яких вони й представляють.

 

Варто згадати, що на момент прийняття відповідного рішення у фракції перебувало 9 депутатів, кожен з яких має суттєвий політичний бекграунд та вартий як мінімум короткої інформаційної довідки.

Першим у списку олександрійського ОПЗЖ значиться вже згаданий Геннадій Лоцман, колишній очільник міського управління ЖКГ, містобудування та архітектури, який встиг “прославитись” конфліктом з журналістом Віктором Голобородьком. У 2019 році тоді ще посадовець перешкоджав роботі репортера, коли той готував сюжет про блокування Лікарівського сміттєзвалища. Вибивав з рук камеру, провокував бійку та нецензурно лаявся. Загалом же депутат є впевненим послідовником політики Партії Регіонів в лавах якої в 2013-14 роках підтримував дії Януковича.

Давньою соратницею Лоцмана, що перекочувала з “регіоналів” в “опзжшники”, є Людмила Сосна. Ще кілька років тому депутатка працювала заступницею міського голови Олександрії з питань діяльності виконавчих органів ради. В 2015-му році Сосна, Лоцман та ще декілька однопартійців,що працювали у міській раді, демонстративно проігнорували умовний дрес-код на ході вишиванок, що було сприйнято місцевими активістами як прояв зневаги до одного з символів української нації.

На відміну від своїх колег по партії Анатолій Горошко не обмежується політичною кар’єрою та активно веде власний бізнес – ТОВ “Престиж-Майстер” та ТОВ “Престиж-Горошко“. Окрім того депутат зареєстрований як ФОП. В сімейному бізнесі задіяні і діти обранця олександрійців – Анатолій та Олена. Дружина депутата Олена Горошко також має свою фірму – ПП “Горошко”.

Ще один депутат з чималим політичним бекграундом – Анатолій Кожемяченко, нагороджений в 2016-му відзнакою Президента України “За гуманітарну участь в Антитерористичній операції”. Олександрієць, має в своєму активі діючий ФОП та кілька магазинів. В 2017-му році, на той момент депутат Кіровоградської обласної ради Кожемяченко вирішив “утриматись” під час голосування за пропозицію колеги Андрія Погребняка, що пропонував визнати Росію країною-окупантом, та заборонити торгівлю з окупованими територіями на законодавчому рівні. За те ж рішення взагалі не голосували Лоцман та Сосна.

Ще один член фракції – ще один Лоцман. Тепер, однак, Андрій Володимирович Лоцман. Не такий відомий як його тезка по прізвищу, однак трохи інформації все ж маємо. Викладач місцевої гімназії та зареєстрований суддя ІІ категорії федерації легкої атлетики України.

Не надто медійною особою є й Андрій Некрасов, який свого часу теж очолював Управління ЖКГ Олександрійської міської ради і був заступником міського голови. На офіційному сайті ради вказано, що з квітня 2021 року депутат працює заступником директора Олександрійського водопровідно-каналізаційного господарства ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

Куди більш цікавим є ще один член фракції ОПЗЖ Юрій Нос. Олександрійцям він скоріш за все відомий як екс-керівник місцевого Центрального ринку, який очолював майже 8 років, аж до початку 2021-го, коли його на цій посаді замінив Олександр Кіяшко. Окрім того Нос був автором проекту встановлення в Олександрії й льодової арени. У лютому депутат навіть розповідав Олександрійському міськрайонному центру зайнятості про позитивний ефект від появи у місті відповідного об’єкту. Коментував чомусь у статусі керівника ТОВ “Медонос”, яке за даними аналітичного порталу YouControl зареєстроване на Івана та Ганну Кутепових. Остання значиться також як директор фірми та є донькою згаданого Юрія Носа. Сам же депутат наразі записаний співвласником ТОВ “Хортиця”, ТОВ “НГК-Трейд”, а також ГО “Снігова королева” де його партнером є місцевий бізнесмен та автогонщик Сергій Вялих.

Передостанній у списку – керівник Центральної лікарні міста Олександрії Віктор Приходько. Медзаклад депутат очолював двічі, з 2004-го по 2011-й та з 2016 року по сьогоднішній день.

Закриває список фракції ОПЗЖ в Олександрійській міській раді підприємець Валерій Проквас. Наразі від офіційного бізнесу в депутата нічого не лишилось. А ще не так давно на території області активно працювали його фірми ТОВ КВФ “Фелікс ЛТД” і ТОВ ”АПК “Прогрес”, а також ФОП. Значиться Проквас і серед засновників ГО “Авто-мото клуб “Олександрія”, куди також входять два місцеві підприємці Володимир Крисько та Сергій Прокопенко. Прикметно що Валерій Проквас має рідного брата Віталія, теж підприємця, який певний час був одружений на доньці одіозного екс-мера Олександрія Степана Цапюка. Віталій Проквас, як власне і його брат, також є депутатом міської ради, однак пройшов туди від партії “Сила людей”.

Варто зауважити, що усі члени фракції не надто активні в соціальних мережах. Хтось, як наприклад Геннадій Лоцман, з’являється там раз на місяць, а хтось, як Валерій Проквас, просто перепостить чужі дописи без власних роздумів чи висновків.

Як би там не було, а олександрійські “опзжшники” заявляти про вихід з партії не поспішають, як власне свого часу й не поспішали виходити зі складу Партії Регіонів. Тож чи сформують депутати нове об’єднання, чи розбіжаться по “дружнім” політсилам можна буде побачити вже на наступній сесії Олександрійської міської ради.

Павло Лісниченко

 

Останні новини по темі
Керівника підприємства підозрюють у привласненні понад 400 тисяч гривень
groshi1
vijskovuj
Ще трьох Героїв-захисників Кіровоградщина втратила на війні
Читайте також

Сьогодні у суді в Кропивницькому почали розглядати справу про обвинувачення військового у підробці довідки про поранення. Загалом же у судах розглядатимуть три подібних справи, ...

18:04, 12 Квітня, 2024

Гурівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника-земляка Павла Мальцева....

17:43, 12 Квітня, 2024

Національна енергопостачальна компанія “Укренерго” закликала українців економити електроенергію....

15:45, 12 Квітня, 2024