Розвідка через гру на смартфоні – на Кіровоградщині затримали підлітків за фото блокпостів (ВІДЕО)

14:02, 24 Травня, 2022

Спецслужби росії використовують онлайн-гру на смартфоні для отримання інформації про розташування стратегічних об’єктів. Таким чином українські діти, не підозрюючи, допомагали ворогу.

Такий спосіб вербування українських дітей виявила Служба безпеки України. Для цього на смартфон потрібно було завантажити мобільний додаток. В ньому пропонувалася «гра», через яку у користувачів виманювали геолокацію та реальні фото стратегічних об’єктів

«Учасники шукають так звані «коробки» з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури», – пояснюють у СБУ.

За такою «грою» на території Кіровоградщини затримали двох підлітків. Вони фотографували місцеві блокпости, елеватори і транспортні шляхи, а зібрані фото збиралися завантажити у цей мобільний додаток. Доступ до адміністрування додатку (а отже і до фото з геолокаціями) має ІТ-компанія, що підконтрольна спецслужбам рф.

Окрім того, підлітки переправляли «знахідки» з координатами на карті у телеграм-каналі третім особам, які могли потрапити в поле зору російських спецслужб.

 Раніше «Гречка» попереджала про шахрайський сайт, через який у людей виманюють банківську інформацію начебто для отримання «держвиплат»..

Останні новини по темі
Графіки руху автобусних маршрутів №103 та №116 оновили 
6 copy copy copy copy copy copy copy
Sud pravosuddya vurok
На Кіровоградщині судитимуть землевпорядника за відчуження 8 гектар Кам’яногірського заказника
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024