На Кіровоградщині з’являться два нові природні заповідники

11:20, 20 Вересня, 2022

На Кіровоградщині створили два нові заповідники та затвердили статус пам’ятки природно-заповідного фонду для старовинного дуба, що має свою легенду, в Новій Празі.

Відповідні рішення депутати обласної ради прийняли сьогодні, 20 вересня, під час сесійного засідання, повідомили у пресслужбі облради.

Зокрема, мова йде про урочища «Русло Інгула» та «Червона гірка», що розташовуються на території Компаніївської громади.

Ландшафтний заказник «Русло Інгула» є долиною річки Інгул і знаходиться між селами Інженерівка та Дружба. Загальна площа урочища – 109 гектарів.

Пам’ятка природи «Червона гірка» – крутий схил із виходом на денну поверхню гірських порід Українського кристалічного щита. Розміщується пам’ятка на околиці села Лозоватка та має 3,2 гектара площі.

“Дуб Вартовий” та територію навколо нього у Новій Празі депутати визнали пам’яткою природно-заповідного фонду місцевого значення.

У пояснювальній записці проєкту рішення мова йде про вжливість такого рішення з огляду на туристичну привабливість територій області та розвитку “зеленого туризму”.

Крім того, пояснюється, що в області наявність поодиноких дерев чи їхніх груп віком понад 200 років є досить рідкісним явищем, тому надання їм статусу об’єктів природно-заповідного фонду України є важливим напрямком у природо-охоронній діяльності.

Зазначимо, назву дуба пов’язують із легендою про вартового, який ціною власного життя попередив жителів села про навалу кочівників.

Висота дерева становить близько 25 метрів, а ширина більше 5.

Останні новини по темі
Кропивничан просять допомогти на обстеження онкохворій дівчині
dopomoga 2
2022 09 17 Hgymn
На змаганнях із художньої гімнастики у Кропивницькому визначили найкращих грацій міста (ФОТО)
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 10 до 15 червня відзнаки вручили їхнім родинам....

16:54, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та  мамою 8-річ...

16:23, 15 Червня, 2024

Російські спецслужби для дестабілізації ситуації в Україні заохочують підлітків за гроші палити автомобілі військовослужбовців ЗСУ. Кількох юнаків, яких завербувала росія, затри...

15:44, 15 Червня, 2024