Нові дослідження: на Кіровоградщині перевіряють стічні води на наявність в них Ковіду

15:34, 11 Жовтня, 2022

У Кіровоградській області та ще трьох регіонах тестуватимуть побутові стічні води на наявність в них Covid-19.

Зокрема, за інформацією МОЗ, перевірки відбуватимуться в рамках пілотного проєкту нового виду епідеміологічного нагляду на вміст у воді Covid-19.

Крім Кіровоградщини такі перевірки будуть у Львівській, Дніпропетровській та Чернівецькій областях.

Пілот втілюється за підтримки проєкту “Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні”, що фінансується USAID. У вказаних регіонах визначили 17 точок відбору стічних вод.

Перевірки виконуватимуть за допомогою спеціально закуплених тест-ситем. Проби доставлятимуть до лабораторій Львівського та Дніпропетровського центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Дослідження стічних вод на наявність Сovid – це спосіб кількісно оцінити та зрозуміти його загальну присутність у популяції. Такі дослідження вжее проводять у низці країн Європи та у США.

Крім того, вже відоомо, що вірус можна виявити у випорожненнях людини протягом кількох годин після інфікування та надалі, незалежно від тяжкості симптомів COVID-19. Отже, вірус в господарсько-побутових стоках можна виявити до того, як він пошириться серед людей, і до виявлення симптомів у перших пацієнтів.

Завдяки оцінці вірусного навантаження в стічних водах можна буде побачити реальну картину поширення коронавірусної інфекції в регіоні дослідження, включаючи безсимптомних носіїв і тих, хто не звернувся до лікаря.

Також, такі дослідження дозволять прогнозувати ситуацію з поширенням вірусу на кілька тижнів наперед.

Пілотний проєкт стартував 6 жовтня.

Останні новини по темі
Школярів Кіровоградщини запрошують навчитися втілювати ідеї у дієві проєкти
molodi z kompamy1
rozsliduvannya
У Гайвороні вже другий рік розслідують смерть пацієнта в районній лікарні
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024