У Кропивницькому зросла вартість теплопостачання: чи позначиться це на платіжках абонентів

09:39, 26 Жовтня, 2022

Тарифи підприємства «Теплоенергетик» у Кропивницькому були встановлені рік тому, і за цей час складові тарифу зросли у ціні. У міськраді ухвалили рішення про підняття тарифу на тепло, проте так, щоб це не позначилося на платіжках містян.

Як повідомляє Кропивницька міська рада, за останній рік суттєво змінилися складові вартості послуги за тепло: ціни на газ, електроенергію, послуги воду, розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Для порівняння:

  • Вартість газу у чинному тарифі «Теплоенергетик» 4858,19 гривень за тисячу кубометрів – ціна газу наразі становить 7420 гривень;
  • Вартість електрики у тарифі складає 3,22 гривні за кВт*год – реальна ціна становить 4,088 гривень;
  • Вартість послуг за водопостачання виросла за рік на 9,31%;
  • Витрати на оплату праці виросли на 19,31%;
  • Витратні матеріали для обслуговування тепломереж подорожчали у 3,8 разів.

За законом України, тарифи на комунальні послуги не можна підвищувати під час воєнного стану та пів року після, тому у міській раді ухвалили нові тарифи для абонентів «Теплоенергетика», проте діяти вони будуть після перемоги України.

«Це дозволить підприємству отримати від держави компенсацію за різницею між тарифами. Це дозволить не накопичувати додаткових боргів, сприятиме стабільному проходженню опалювального сезону у Кропивницькому без збільшення фінансового навантаження на мешканців і бюджетну сферу», – пояснив секретар міської ради Олег Колюка.

За результатами обрахунків, економічно-обґрунтований тариф за теплопостачання для населення складає 3811, 49 грн/Гкал, проте абоненти у Кропивницькому продовжуть сплачувати за тарифом 2005,60 грн/Гкал, або 50,85 гривень за квадратний метр опалювальної площі.

Для бюджетних організацій реальний тариф складає 5762, 41 грн/Гкал, проте він до закінчення війни становитиме 5030 грн/Гкал. 

 

Останні новини по темі
Відновлення будівель в Онуфріївці після обстрілу обійдеться у 2,5 мільйона гривень
Onufrivka Raykovu41
zahunyv1gerb thumb
Навіки в строю: громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024