«Після прильоту діти виносили загиблих батьків»: переселенка з Харкова розповіла про життя під обстрілами

12:40, 18 Листопада, 2022

Через напад Росії родина Тетяни Кудрявцевої була вимушена рятуватися з рідного Харкова, який нещадно обстрілювали російські загарбники. Наразі сім’я разом із 16 собаками знайшли прихисток на Кіровоградщині. Вони розповіли, як харків’яни виживали гуманітарній катастрофі та постійних обстрілах.

Тетяна Кудрявцева. Фото: Ліля Кочерга для zmina.info

Як розповіла Тетяна Кудрявцева для Zmina.info, їхня родина жила у трикімнатній квартирі у районі Північної Салтівки – самец цей район Харкова чи не найбільше обстрілювався росіянами.

Сама Тетяна володіла магазином, який у перші ж дні вторгнення росіяни розбомбили до фундаменту, а її чоловік через війну втратив роботу. Розповідає, що гуманітарну допомогу привозили раз на тиждень – на всіх її не вистачало, людям доводилося по 5-6 годин стояти в черзі під обстрілами.

«Гуманітарна ситуація? Її не було. Які люди мали запаси – хтось дав банку чогось, то на весь під’їзд розділили. У кого що було, завдяки тому і виживали. Хліба – буханка на під’їзд», – розповідає вимушена переселенка.

Тетяна разом з чоловіком волонтерили у Харкові: розвозили їжу та воду тим, хто потребував. Їхній 16-річний син має дитячий церебральний параліч, і йому довелося півтора місяці ховатися у підвалі від обстрілів.

«Ми довго його лікували, та у нього ноги атрофувалися через сидіння у сховищі, він лише тут, на Кіровоградщині почав знову ходити», – розповіла вона.

Виїжджати з Харкова родина Кудрявцевих вирішила 14 квітня: в цей день ракета поцілила у їхню багатоповерхівку і вбила 11 харків’ян.
«У дворі лунав страшенний крик. Жінці відірвало ногу, дитину розірвало. Діти виносили своїх батьків. Коли твої сусіди вмирають не від старості, а від горя, яке навколо, – от тоді і зрозуміли, що треба їхати попри все», – ділиться Тетяна Кудрявцева.
Подружжя Кудрявцевих із сином і бабусею виїхали з Сатлівки у той же день. Тетяна пояснює, що брали з собою не речі, а хотіли вивезти якомога більше покинутих тварин: «із собою маленька сумочка, змінна білизна, документи і живі створіння».
Тварин збирали у сусідів, які виїхали, у розбомбленому зоомагазині. Так родині харків’ян вдалося врятувати 16 собак, близько 40 гризунів, папуг, черепаху.

«Коли ми виїжджали, у нас на очах п’ятиповерховий будинок склався до фундаменту. В інтернеті син знайшов оголошення, що приймають безплатно переселенців у Панчевому, тож тут і зупинилися», – пояснила Тетяна.
У Панчевому волонтери підготували будинок для безкоштовного проживання вимушеним переселенцям, протопили його та наготували їжі.
«А потім сусіди приносили – хтось картоплі мішечок, хтось яйця, ну всі потрішки. Так завдяки людям і виживаємо», – поділилася харків’янка.

 

Останні новини по темі
Видатний науковець і громадській діяч: у Кропивницькому помер професор національного технічного університету
Sviren
grant
Відкрити справу і створити робочі місця: кропивницька рукодільниця отримала грант від “єРобота”
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024