Видатний науковець і громадській діяч: у Кропивницькому помер професор національного технічного університету

13:03, 18 Листопада, 2022

У ніч на 18 листопада пішов з життя завідувач кафедри машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету, заслужений працівник освіти України, професор Микола Свірень.

За своє життя Микола Свірень написав 11 підручників і навчальних посібників, шість монографій, має 28 авторських свідоцтв і патентів – загалом 240 наукових праць, повідомляють у ЦНТУ.

У 1999 році викладач захистив кандидатську, а у 2012 році – докторську дисертацію. Минулого року докторові технічних наук указом президента України присвоєно звання Заслуженого працівника світи.

«Моїм джерелом натхнення завжди була наукова робота: публікації статей, підготовка монографій, посібників, підручників. Мій обов’язок – передавати набуті знання молодшому поколінню науковців і допомагати молодим вченим», – казав за життя професор Микола Свірень.

Адміністрація ЦНТУ висловила співчуття родині науковця.

 

Останні новини по темі
До Дня Гідності і Свободи у Кропивницькому відкриється фотовиставка «Ті, що зі сталі»
azovstal
tatiana kudryavceva
«Після прильоту діти виносили загиблих батьків»: переселенка з Харкова розповіла про життя під обстрілами
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024