Гроші від міжнародних “благодійників”: в мережі поширюють фейки

11:11, 13 Січня, 2023

Днями у соціальній мережі “Facebook” почала зростати кількість коментарів під дописами різних міжнародних організацій, засобів масової інформаціхї та приватних облікових записів від фейкових аккаунтів під виглядом благодійників.

 

 

Як зазначає інформаційний сайт “По той бік новин”, під дописати пишуть заклики щодо приєднання до проєкту, який  «безпосередньо пов’язує донорів з окремими українцями, які звертаються за матеріальною допомогою. Насправді таким “благодійникам” не варто довіряти тому що: 

Дописувачі пропонують читачам перейти на сайт, зареєструвати там заяву (залишити персональні дані, електронну адресу та телефон) і після реєстрації заявник(ця) буцімто отримають фінансову допомогу від донора. Їх підписано англійськими іменами, як от: Крістофер Бредфорд, Шерман Блек, Бріанна Флемінґ, Джоанна Палмер та інші. Інформація «про себе» на сторінках ідентична – місце народження, місце навчання, місце проживання – Лондон. Усі чотири акаунти створено в один день – 10 червня 2022 року. До вересня жоден з профілів не публікував ніякої інформації у власній стрічці.

Тепер “благодійники ”  почали активно писати власну інформацію. Так роблять з метою створити вигляд, що сторінку веде жива людина з власними уподобаннями. Зазвичай, уподобання ботів – кіт Степан, гурт «Калуш» та новини «Суспільного».

Фото профілей з  крупним планом обличчя. Ці фото не знайшли пошукові системи, що спеціалізуються на пошуку зображень в Інтернеті. Швидше за усе, їх взято із сайту, який застосовує алгоритми штучного інтелекту для створення фотографій людей максимально схожих на справжніх, але не існуючих.

Акаунти позиціонують себе англійцями, але майже усі дописи на сторінках написані українською мовою. Так само коментарі під дописами написані з помилками українською на кшталт:  «отримати фінансовий помічник за кілька хвилин», «тільки для українські громадяни та українські біженці», «які звертаються за матеріальна допомога», «отримати гроші помічник за 5 хвилин».

Сайт, на якому українці нібито можуть отримати матеріальну допомогу, замасковано під виглядом благодійної організації, яка «збирає запити від громадян України та біженців, розміщуючи їх в Інтернеті і ділиться ними з донорами». Проте там не вказано назви організації, відсутні номери телефонів, посилання на офіційні акаунти в соціальних мережах в той час як офіційні благодійні організації мають реквізити або розрахунковий рахунок. 

Схоже, шахраї вигадали нову схему фішингу, змушуючи українців самостійно реєструватися і верифікувати рахунки на кріптобіржі. Більш того, реєстрацію для отримання фінансової допомоги замасковано під програму, яку проводила у квітні криптобіржа Binance. Тоді біженцям із України, які були змушені переїхати до країн Європейської економічної зони (ЄЕЗ) через війну пропонували Binance Refugee Card (Картку біженця), на яку переводили 75 доларів впродовж трьох місяців. Зараз програму завершено.

 

Останні новини по темі
Про працевлаштування і фінансову грамотність: у Дії презентували новий серіал (ВІДЕО)
fingramotnist
zemlia groshi copy
Кропивницька міськрада хоче відсудити у підприємства майже 600 тисяч за оренду земель
Читайте також

Роботи художників і художниць з Кіровоградщини потрапили до міжнародної пересувної виставки «Покоління війни». Розповідаємо, що це за роботи і як можна долучитися до проєкту....

10:39, 4 Березня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024