У Кропивницькому навесні запрацює центр протидії насильству: хто і як туди зможе потрапити

09:15, 14 Лютого, 2023

 

У Кропивнрцькому завершили облаштування центру із запобігання та протидії насильству. Там вже створили кризові кімнати, а у місті працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

 

Як повідомили у пресслужбі міськради, міський центр запобігання та протидії насильству створили влітку минулого року.

До складу Центру входять:

  • притулок для людей, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі (з кризовими кімнатами);
  • мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;
  • цілодобова служба «Телефону довіри».

Частина цих структурних підрозділів уже працюють, решта готуються до повноцінного запуску.

Регіональна координаторка UNFPA (Фонду ООН в галузі народонаселення) Людмила Акімова, у п’ятницю, 10 лютого, оглянула деякі з цих об’єктів, створення яких фінансувалося в тому числі і за рахунок Фонду. Завершилася її робоча поїздка у Кропивницький , яке провів заступник міського голови Сергій Колодяжний.

Порядок направлення до кризової кімнати та до притулку обговорили під час засідання міської координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми.

За словами регіональної координаторки UNFPA (Фонду ООН в галузі народонаселення) Людмили Акімової, адресу спеціалізованих закладів не повідомляють заради безпеки і конфіденційності постраждалих. І люди, які працюють у цій сфері несуть персональну відповідальність за збереження адреси в таємниці.

А що стосується порядку направлення у ці заклади, координаторка регіонального представництва підкреслила, що ця робота також регулюється спеціальними протоколами.

“Жодна людина самостійно потрапити туди не може. Направити її туди можуть: поліція мобільна бригада, департамент (який курує цей напрям), керівник денного центру. Є протоколи, і ми зобов’язані їх дотримуватися. І притулок, і кризова кімната — це не гуртожиток, це насамперед комплекс послуг, які треба надати постраждалим. Термін перебування у кризовій кімнаті від 10 до 20 днів, а в притулку — до 3 місяців”, – пояснила вона.

Вже навесні притулок для жертв домашнього насильства разом із кризовою кімнатою розпочнуть свою повноцінну роботу.

Нагадаємо, аби отримати допомогу від бригад, необхідно звернутися за телефонами: 063-216-90-82 та 063-216-87-35.

 

Останні новини по темі
Що робити, якщо клієнта відмовляються обслуговувати українською
780x585 jan news 3 final
kasyrka2
У Кропивницькому касирка назвала покупчиню “нацисткою” через прохання обслуговувати українською (ДОПОВНЕНО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024