На Кіровоградщині у фермерського господарства відсудили понад 18 гектарів землі

13:22, 05 Квітня, 2023

На Кіровоградщині у фермерського господарства прокуратура відсудила на користь Великосевринівської сільради дві земельні ділянки. Орендар три роки не платив за оренду.

Згідно з інформацією у Єдиному державному реєстрі судових рішень мова йде про 2 земельні ділянки: одна у майже 12 гектарів, інша – 6,5 гектарів.

Фермерське господарство “Мій дім” уклало договір про оренду цих ділянок у 2016 році із Великосеверинівською сільською радою на строк 7 років.

Проте, починаючи із 2020 року госодарство припинило сплачувати за оренду. Наприкінці 2021 року податкова служба області позивалася до цього фермерського господарства через те, що по вище згаданих ділянках не сплачувало податковий збір за оренду, тоді сума боргу сягала 115 388 гривень. Суд позов задовольнив та зобов’язав підприємство сплатити борг.

Цього ж разу позов до суду подав керівник Кропивницької окружної прокуратури. У суді він зміг довести, що Великосеверинівська сільрада нічого не робила, аби повернути у недобросовісного орендаря свої землі. Тому саме прокурор, виступаючи на захист інтересів держави, звернувся до суду.

Причиною для розірвання договору та поверненя землі у власність сільради вказали невиконання умов договору та вже наявні рішення суду про стягнення податкових боргів, що теж доводило, що ФГ “Мій дім” не платило за оренду.

Ознайомившись із справою суд ухвалив задовольнити позов прокурора. Договори на оренду обох земельних ділянок – розірвати, а землі повернути у власність Великосеверинівської сільради.

Щодо повернення боргу  за оренду сільраді у матеріалах цього позову не йшлося.

Останні новини по темі
Чобітки на чорному тлі: у Кропивницькому відкрилася виставка писанок Кіровоградщини (ФОТО)
Pusanku1
karyer1
Незаконий видобуток на Гайворонському родовищі: керівнику кар’єру оголосили підозру
Читайте також

У Кропивницькому в ніч на 13 червня в одному з приватних будинків вибухнув газ. Двох дітей доправили до лікарні....

08:10, 13 Червня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024