Зі “спортоб’єкта” під промисловість: у Кропивницькому підприємство просить в оренду ділянку біля школи

15:12, 28 Квітня, 2023

 У Кропивницькому в мікрорайоні Новомиколаївки планують змінити цільове призначення земельної ділянки площею 23 сотки по вулиці Юрія Липи, 2Г. Вона призначалась для розташування спортоб’єктів, а тепер хочуть використовувати для промисловості.

Господарюють не “по-спортивному”

На сайті міськради оприлюднили проєкт рішення, в якому вказано, що ТОВ «ЕЛІТ БУД ТЕХНОЛОГІЇ» звернулося по дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки шляхом зміни цільового призначення по вулиці Юрія Липи, 2-г.

Тобто підприємство хоче взяти ділянку в оренду, змінивши її цільове призначення.

Із  2018 року ця ТОВка вже орендує сусідню ділянку та будівлю, яка на ній розташовується, за адресою по вулиці Юрія Липи, 2А.  

Промислове підприємство біля школи

У рішенні міськради сказано, що ділянку по вулиці Юрія Липи, 2А  виділили в оренду за рахунок земель житлової та громадської забудови під спортивний об’єкт.

Ця будівля була колишнім теплопунктом, який належав тоді ще підприємству “Кіровоградтепло”.

Як писали “Без купюр“, жодного спортоб’єкта там так і не з’явилося. Підприємство-орендар виготовляє продукцію з бетону – колодязні кільця, бетонні кришки для люків, тротуарна плитка та бордюри. На орендованому об’єкту ТОВка і займалася цією діяльністю протягом останніх років.

Чому так сталось? Згідно із законодавством для виробничих потреб земля має виділятися у виробничій зоні. Згідно з пунктом 4.11 Державних будівельних норм, що встановлюють склад та зміст зонування території, для земельної ділянки дозволеним є тільки те використання, яке відповідає містобудівному регламенту зони, на території якої вона знаходиться.

У Державних санітарних правилах планування та забудови населених пунктів зазначається, що відстань до житлових будинків, ділянок дитячих дошкільних закладів, шкіл, закладів охорони здоров’я, відпочинку та фізкультурних споруд слід встановлювати не менше 50 метрів від межі території такого об’єкта. При цьому територія школи №25 і житлові будинки знаходяться практично через дорогу від підприємства.

Переоформити сусідню ділянку

Вже у квітні цього року підприємство попросило міськраду змінити цільове призначення та взяти в оренду сусідню ділянку за адресою Юрія Липи, 2Г, згідно з чим і підготували вже проєкт рішення.

Зауважимо, будівлю площею 563,6 квадратних метрів, яка розташовується на цій ділянці ТОВ «ЕЛІТ БУД ТЕХНОЛОГІЇ» приватизувало ще у 2019 році, про що йдеться у рішенні міськради  від 7 травня 2019 року.

У коментарі “Гречці” керівник пресслужби міськради Кропивницького Сергій Якунін повідомив, що за інформацією заступника міського голови Олександра Мосіна, підприємство дійсно раніше хотіло на Юрія Липи, 2Г облаштувати спортоб’єкт, проте згодом напевно змінили плани, тому й звернулися до міськради. Тим паче, що будівля на цій ділянці належить їм.

На цій ділянці знаходиться по суті котельня, яка належить підприємству, яку вони приватизували давно. Колись вони планували там зробити щось спортивне для себе, але потім відмовились від цієї задумки. Але це їхнє приміщення. А зонування і так далі, будуть робити після того, як буде прийнято це рішення змінити цільове призначення ділянки. там. Поки що вони будуть виготовлять тільки проєкт землеустрою, а за ним будуть слідувати наступні зміни документації”, – пояснив Сергій Якунін.

Що ж до того, чи використовується якось будівля зараз, то він говорить, що у міськраді цього не знають.

Хто потенційний орендар?

Згідно з аналітичною системи Youcontrol ТОВ «ЕЛІТ БУД ТЕХНОЛОГІЇ» зареєстроване у 2017 році. Власником є  Анатолій Білявський. Основним видом діяльності вказано “Вантажний автомобільний транспорт”. Проте є ще 18 додаткових видів діяльності, серед яких виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій, інші роботи із завершення будівництва, функціювання спортивних споруд та інша діяльність у сфері спорту.

Протягом 2020 – 2023 років мав переможні тендери у держзакупівлях. Зокрема неодноразово надавав послуги спецтехніки  комунальному підприємству “Теплоенергетик” та комунальному підприємству “Універсал-2005”. 

Також Анатолій Білявський вказаний співзасновником у ще 3-х підприємствах: ТОВ “ПРОСТРОЙ”, ТОВ “АВТО-ПРОСТО”, ТОВ “АВАНГАРД-ЛІДЕР”.

 

Останні новини по темі
Призначення субсидій на неопалювальний сезон: кому і куди звертатися особисто
f62fe74e 843e 42fb 8fc7 9c85acc3ad4a
shahrai copy
“Вашій доньці потрібна термінова операція”: на Кіровоградщині затримали телефонного шахрая
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024