Виступ Макса Кідрука у Кропивницькому скасували: що сталось (ДОПОВНЕНО)

12:01, 29 Квітня, 2023

У Кропивницькому вчора, 28 квітня, мала відбутись презентація нової книги українського письменника Макса Кідрука “Колонія”. Проте за кілька годин його скасували самі організатори. “Гречка” вирішила дізнатись, які причини спонукали для того, щоб анулювати захід.

 

Як “Гречка” раніше анонсувала, презентація мала відбутись у п’ятницю, 28 квітня о 18:30 в актовій залі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. За кілька годин до виступу письменник Макс Кідрук на своїй сторінці в мережі Facebook опублікував відеозвернення, в якому зазначив, що за певних обставин виступ скасовується. 

За словами письменника, відповідальна людина, з якою домовлялися за виступ та оренду приміщення в університеті не з’явилася, а інші представники від нього були погано проінструктовані стосовно організаційних моментів. Серед інших причин є брак часу до необхідної підготовки локації презентації і трагічні події в Умані.

“Розумію, що в нас не стенд-ап виступ, проте в ньому є чимало жартів. Вважаю, що недоречно і невдало проводити цей захід в той день, коли росіяни вчергове вбили мирних українців. Чимало з вас купили квитки, не переймайтесь. Почнемо повернення коштів одразу після відеозвернення. Перепрошуємо за незручності, побачимось за кращих часів”, – підсумував Макс Кідрук.

У відповідь на відеозвернення письменника представник ЦДУ імені Винниченка Дмитро Янчук зазначив, що з боку університету були виконані усі зобов’язання – надати в оренду актову залу 28 квітня з 17:00 до 21:00.

“Ваша команда завітала до університету о 13:00 і чомусь не зателефонувала нашому представнику, з яким увесь цей час вела комунікацію. Так, о 13:00 в актовій залі відбувалися інші заходи, але ми не розуміємо, чому ваша команда вирішила, що на 17:00 зала буде неготова. У визначений час все було підготовлено. Тільки о 18:00 ми отримали від вас інформацію про скасування заходу”, – зазначив Дмитро Янчук.

З його слів, до 17:00 актова зала була готова до презентації. Університет зі свого боку повністю виконав усі обговорені й зафіксовані вимоги.

ДОПОВНЕНО:

У відповідь Макс Кідрук зазначив, що його та команду запросили прийти о 13:00, оскільки університетський технік захворів і не мав змоги допомогти з налаштуванням. Він відрядив їх до свого помічника, проте той міг бути в залі лише о першій годині.

“Ми пішли назустріч і приїхали раніше. Виявилося, що зала вдвічі більша, аніж нас попередньо інформували (якби знали, що вона на 400 місць, ми б її не винаймали й шукали б інші варіанти). Більш важливо, що зала була неготова, а помічник техніка не уявляв, що взагалі нам потрібно. Я запитав у нього, чи не могли б ми приїхати о п’ятій, як було домовлено, на що він відповів, що у залі до 18:00 триватиме репетиція театру. Вже це нас категорично не влаштовувало”, – уточнив письменник.

В своєму коментарі він зазначив, що залу почали готувати о 13:00, але не встигли, бо почався інший захід і їх попросили вийти. Знайшли аудиторію, але вона не підійшла для презентації.

“Ми лишилися посеред вашого університету з проєктором, купою книжок і мерчу, не надто уявляючи, що нам робити, і чи зможемо ми хоч якось підготували локацію, за яку вже заплатили. Тож я скасував захід, внаслідок чого ми зазнали 27 тисяч гривень збитків – пальне, два дні проживання, харчування, оренда, реклама, податки та комісія за повернення квитків. Не кажучи вже про не зібрані кошти для Волонтерського штабу «Ангар». Тому за всієї поваги я не згоден із твердженням, начебто університет виконав усі свої зобов’язання”, – підкреслив письменник.

Останні новини по темі
У Кропивницькому відбулася Літня Універсіада України з художньої гімнастики (ФОТО)
62130663 A7F8 454E BCF2 53FB8B09A100
zemlnidilanku
На Кіровоградщині через суд конфіскували земельну ділянку у росіянина
Читайте також

У ніч на 15 червня на Кіровоградщині на території Злинської громади автівка злетіла в кювет та перекинулася. Є загибла та травмовані....

10:47, 15 Червня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало черги графіків відключень, які запровадили на Кіровоградщині на 15 червня....

10:21, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024