Зернові, овочі та фрукти: як війна вплинула на врожай на Кіровоградщині

17:52, 27 Червня, 2023

Через повномасштабне вторгнення Росії та часткову окупацію територій України аграрний сектор зазнав значних змін: значно знизився збір врожаїв, а в деяких областях аграрники переорієнтувалися під потреби внутрішнього ринку, зокрема і на Кіровоградщині.

Інформацію про стан аграрного сектору за 2022 рік опублікувала Державна служба статистики, передає «Економічна правда».

Загалом по Україні урожай впав на 37,4% у порівнянні з 2021 роком. Найбільше постраждали ті області, частина територій яких зазнали російської окупації: Донеччина, Луганщина, Харківщина, Миколаївщина, Запорізька та Херсонська області. В той самий час зросла врожайність гречки на 39%. Проте це пов’язано з тим, що гречка майже не експортується, тому її виробництво не залежиться від відкритості портів. До того ж в Україні у 2021 році її не так і багато виробляли, та навіть частково імпортували з інших країн.

Щодо Кіровоградщини, то у 2022 році, у порівнянні з попереднім роком, врожай зернових змінився наступним чином:

  • пшениця – зменшився на 244 тисячі тонн,
  • кукурудза – зменшився 711 тисяч тонн,
  • ячмінь – зменшився на 98 тисяч тонн,
  • гречка – збільшився на 1 тисячу тонн,
  • соняшник – зменшився на 284 тисяч тонн.

Значні втрати врожаю, пов’язані з повномасштабним вторгненням, торкнулися овочівництва. Загалом овочів у 2022 році зібрали на 24,4% менше, при чому половина втрат торкнулися саме томатів, які вирощують в Україні переважно у Херсонській області. Відповідно у деяких регіонах аграрії переорієнтувалися із зернових на овочі.

Згідно зі статичною інформацією, на Кіровоградщині у 2022 році помідорів і капусти зібрали на одну тисячу тонн менше, на 20 тисяч тонн зменшився врожай картоплі, а моркви й цибулі – без змін.

Щодо фруктів, то загалом по Україні збір впав на 10%, через російську окупацію і обстріли, проте в окремих регіонах врожай навпаки, зріс. Найбільший зріст врожаю у 2022 році був на Кіровоградщині і Черкащині: на 30% та 26% відповідно. Наприклад, яблук в нашій області у 2022 році зібрали 5 тисяч тонн (на 47% більше, ніж у попередній рік), слив – три тисячі тонн (врожай зріс на третину), вишень – 6 тисяч тонн (на 26% більше).

Раніше «Гречка» інформувала про те, як змінилися ціни на продукти в Україні від початку повномасштабного вторгнення.

Останні новини по темі
«Я на зв’язку, готовий працювати»: У Кропивницькому суд обрав запобіжний захід підозрюваному у держзраді
photo 2023 06 27 17 26 08 2
geroy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Навіки в строю: три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024