У Кропивницькому опрацюють ідею створення міського музею

17:43, 09 Серпня, 2023

 

Сьогодні, 9 серпня, у Кропивницькій міськраді відбувся круглий стіл, під час якого обговорили доцільність і можливості створення музею, присвяченого історії міста. 

 

У обговоренні щодо створення музею присвяченого історії Кропивницького сьогодні, 9 серпня, долучили громадських діячів, депутатів, очільників музеїв і галерей, передає кореспондентка “Гречки”.

Власник галереї ” Єлисаветград” Микола Цуканов запропонував створити музей, в якому були б зібрані фотографії, документи та інші “артефакти”, які стосуються історії міста. 

Створити юридичну особу, знайти приміщення і туди знести всі документи, фотографії тощо. Щоб зберегти їх. Адже у нас немає якогось єдиного комплексу, який присвячений історії саме міста – від створення до сьогодення”, – сказав він. 

У свою чергу директор Обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко зауважив, що просто зібрати документи і фото в одному місці недостатньо – для цього потрібно, щоб фахівці відбирали, що з принесеного людьми має історичну чи експозиційну цінність. Також на утримання музею потрібно чимало коштів: від оренди та утримання будівлі до зарплати для працівників, які працюватимуть з обліком предметів, розроблять тематико-експозиційний план. 

“Це щодо практичної площини. З іншої сторони, треба вирішити, що робити, наприклад, з імперським періодом історії: як правильно її подати в експозиції. Тут багато питань, які потребують ґрунтовного підходу”, – сказав він. 

Депутатка міської ради Катерина Колтунова підкреслила, що ініціатива цікава, проте над нею треба працювати. 

“В нас ще потрібно завершити роботу над меморіалом, присвяченим захисникам і захисницям в місті, музею російсько-української війни. Музей міста – чудова ідея, треба продумати алгоритм його створення”, – додала вона. 

Учасники обговорення зійшлися на тому, що створення музею є чудовою ініціативою, але це потребує багато часу і коштів, а наразі є пріорітетніші напрямки фінансування під час війни. Звучали пропозицію створити не окрему юридичну особу, а філію іншого музею – наприклад, Краєзнавчого, де є відповідні фахівці та можливості фондового зберігання експонатів. 

У свою чергу депутатка міської ради Ольга Ковальова-Алокілі заявила, що планує надати доручення міському управлінню культури розробити дорожню карту створення музею міста. 

“Таку дорожню карту з чітким планом, що і як зробити – хоч на рік чи два він має бути розписаний”, – сказала вона.

 

 

 

Останні новини по темі
Виплатили меншу суму допомоги людині з інвалідністю внаслідок війни: куди звертатися
groshi viysko
Depositphotos 327208220 S
У Кропивницькому відбудеться благодійний фестиваль повітряної гімнастики: як долучитись
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024