Чи підвищуватимуть квартплату у Кропивницькому

12:24, 11 Серпня, 2023

У Кропивницькому квартплата у багатоповерхівках, які обслуговуються ЖЕО, зберігається на рівні 2019 року. «Гречка» дізналася, хто має право підіймати тариф на квартплату та яким чином це планують зробити у Кропивницькому.

Як пояснив «Гречці» голова міського управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко, останній раз тариф за квартплату для жителів багатоповерхівок, які не створили ОСББ і обслуговуються житлово-експлуатаційними об’єднаннями, підвищували у 2019 році.

«Тариф не змінювався останні чотири роки, хоча за цей час зросли як і вартість матеріалів, так і рівень мінімальної зарплати. У Кропивницькому різниця між наявним тарифом за квартплату і тим, який покривав би сьогоднішні видатки, складає в середньому 60 відсотків», – розповів він.

За словами посадовця, тариф на квартплату для будинків які обслуговують ЖЕО можуть підіймати або за результатами зборів квартировласників, або за рішенням виконавчого комітету міста.

«Ми бачимо, що в інших містах вже приймають такі рішення щодо квартплат. Проте ми хочемо піти іншим шляхом», – запевнив він.

Так, у Кропивницькому планують проводити збори мешканців, щоб надати економічне обґрунтування підвищенню та розповісти власне людям, чому це необхідно. Для того, щоб ухвалене під час зборів рішення вважалося чинним, потрібна присутність щонайменше 75% квартировласників багатоповерхівки. Проте наразі зібрати людей складно – через воєнний стан проводити масові заходи не бажано, а деякі квартировласники виїхали або в інші області, або за кордон і фізично не можуть взяти участь у зборах.

Тому у виконкомі Кропивницької міськради розглядають різні варіанти, як виправити ситуацію. Наприклад, частково компенсувати борги ЖЕО з міського бюджету.

«Ми так робимо з іншими комунальними підприємствами – наприклад, «Теплоенергетиком». Покривати з місцевого бюджету всю різницю між тарифом і потребами ми, звісно, не можемо, але така точкова допомога допоможе запобігти накопиченню боргів», – сказав Віктор Кухаренко.

На сьогодні у Кропивницькій міськраді напрацьовують різні варіанти виходу із ситуації.

«Зараз ми готуємо економічне обґрунтування, працюємо з юристами над цим питанням, розглядаємо різні варіанти, як виправити ситуацію. Проте про підвищення тарифу на квартплату у Кропивницькому найближчим часом не йдеться», – наголосив Віктор Кухаренко.

Раніше «Гречка» розповідала, як у Кропивницькому збільшуватимуть видатки з міського бюджету на утримання будинків ОСББ.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині оголосили конкурси на посади директорів чотирьох шкіл
зображення 2023 08 11 122825525
Depositphotos 2298760 S
Побив енергетиків: на Кіровоградщині винесли вирок директору підприємства
Читайте також

В анонімних Telegram-каналах Кропивницького сьогодні, 25 червня, поширили інформацію, що на ставку в Катеринівці нібито втопилася людина. В ДСНС у Кіровоградській області спрост...

17:17, 25 Червня, 2024

Суботцівська, Маловисківська й Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків на фронті....

17:04, 25 Червня, 2024

У “Кіровоградобленерго” розʼяснили, що черги відключень світла можуть змінюватися та пояснили чому так відбувається....

15:44, 25 Червня, 2024