Генералу Залужному подарували хустку створену кропивницьким майстром (ФОТО)

12:17, 11 Жовтня, 2023
zaluzniy

Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному подарували хустку, створену майстром із Кропивницького Костянтином Данильченком.

 

Про подарунок генералу повідомила на своїй сторінці у Facebook вчителька історії із Києва Марія Воротило.

Хустку від Творчої майстерні “Будяк Кучерявий” Костянтина Данильченка, пані Марія вручила генералу Залужному вчора, 10 жовтня. Подарунок приурочила до річниці свого весілля, адже саме Валерій Залужний рік тому їх із чоловіком одружив.

Жінка пояснила, що разом із чоловіком військовослужбовцем,  хотіли зробити подарунок головнокомандувачу і дуже довго підбирали, що це може бути.

“Я хотіла, щоб подарунок був створений в Україні. Подарунок для чоловіка, військового, генерала. Відчуваєте як з кожним наступним словом ситуація стає сумніша, правда? Чоловік лазив по всьому інстаграму, я трясла фейсбук. І в певний момент ми зрозуміли “воно!”,пише Марія Воротило.

“Воно” – це була кропивницька “Творча майстерня “Будяк Кучерявий”, де Костянтин Данильченко створює ексклюзивні малюнки на хустках за допомогою вибійки.

“Майстер бере шемаги (арафатки) і створює індивідуальні візерунки. Йому описують людину, яка отримає такий подарунок, майстер читає і підбирає візерунок, орієнтуючись на цю розповідь. І вибійкою наносить на тканину”, – поділилася із підписниками киянка, описуючи роботу майстра.

При цьому вона зауважила, що у Костянтина черга скажена, але він зробив виняток для подружжя, аби поза чергою підготувати ексклюзивний шемаг для Валерія Залужного.

«Рік тому мене з чоловіком розписав Валерій Залужний. Можливо ви бачили фото з розпису, вони тоді гарно розлетілись мережею. Ми хочемо зробити йому подарунок на річницю, своєрідну подяку і за той його жест і за його роботу за ці півтора роки. Щодо побажань до орнаменту, чоловік мій чіткий до неможливості: «Розумний, тактичний, мужній, сильний, веселий, позитивний», –  у свою чергу згадує Костянтин Данильченко, як до нього звернулася пані Марія.

Майстер говорить, що створення цієї хустки було неабиякою відповідальністю для нього.

 “Все ще не можу повірити, що це відбулося. Коли думав про те, що для мене створення цього шемагу було великою відповідальністю… Подумав, що яку ж неймовірно складну відповідальність доводиться нести Валерію Федоровичу, кожен день, кожну годину і кожну секунду”,написав митець на сторінці творчої майстерні у Facebook.

Крім того, майстер зазначив, що при створенні хустки у голові звучали слова пані Марії: “Дуже відгукнувся йому образ козака Мамая – це те, що має підказати, як діяти і підтримати у важку хвилину. Оце те, що він повинен був прочитати сьогодні”.

“І я дуже радію, що вдалося розрадити цю неймовірну відповідальність хоч на крихту”, – зауважив Костянтин Данильченко.

Також уточнив, що цей шемаг був створений безкоштовно, проте завдяки замовниці він приніс донат для збору на машину для знайомого журналіста морпіха.

У коментарі “Гречці” Костянтин Данильченко розповів, що із кожного свого виробу він половину вартості направляє на допомогу ЗСУ.

Сенс  шемагу, виготовленого для Валерія Залужного Костянтин пояснив так:

“Так як, те внутрішнє світло відчуває кожен хто зустрічався із Валерієм Федоровичем, так і орнамент від краю починається трикутниками у теплому відтінку сірого. Для когось ці трикутники відчуваються, як тепле проміння його сили, а для ворога – це гострі, нездоланні шипи, об які він рве свою плоть. Наступний рядок ніби огинає/обіймає багато різних крапок, згуртовуючи їх у один, єдиний, дружній, сильний стрій – цей рядок про вміння Головнокомандувача об’єднувати захисників і захисниць своєю неагресивною, світлою силою. І наступним рядком постають наші захисники і захисниці – сміливі, незламні, доблесні герої та героїні – одним злагодженим могутнім строєм! У куточку цього рядка герб України – символ того, що вони захищають і що їх надихає, а також символічне вираження побажання замовниці: «Велике наше щастя, що йому важлива Україна». А над ними «світяться» ромби – символи військової звитяги наших захисників та захисниць, що прикрашають їх однострої. І «світяться» ці ромби ще й завдяки вмінню Головнокомандувача їх запалювати і підсвічувати своєю енергією.

 А далі рядок про знищення стереотипів. В ньому ніби один елемент об’єднує інші і Валерій Федорович має таку особливу енергію та силу, яка об’єднує не лише захисників, а і об’єднала замовницю із її чоловіком в їх любові. І це для них так важливо і відчутно, що вони дякують йому за це з великою щирістю і повагою. Тому два наступних рядки теж про це вміння, об’єднати, побачити, підсилити, обійти перепони на шляху до мети згуртувавши навколо себе інших. І ця сила проявляється і в зовнішньому неочевидному і у вмінні писати лінію долі чесно, відважно, мужньо, зберігаючи при цьому людяність і внутрішнє світло. І ця лінія долі трансформується в ДНК (наступний рядок) у яку вливаються долі українських захисників і захисниць, підсилюючи її. У куточку рядка – символом з лицарським хрестом в центрі. Такий лицарський хрест був на гербах українських гетьманів – Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Петра Сагайдачного, Павла Тетері, Івана Самойловича, а тепер ним наші герої та героїні позначають нашу військову техніку. І обрамлює цю багатовікову звитягу листя лавра – символу перемоги України над росією, яку наближають українські захисники і захисниці, і яка беззаперечно відбудеться.

Завершують орнамент бордюру ті ж трикутники, з яких він починався – бо це про однакове ставлення Головнокомандувача і рівність до військових будь-якого рангу.

А в центрі шемага козак Мамай, на картинах з яким була фраза: «сидить козак в кобзу грає, що замислить – то все має». Бо саме його нагадує замовниці (та і не тільки їй) Валерій Федорович, бо «він так само великий воїн, розслаблений, так само на «ти» із світом, але під рукою всі інструменти, аби захистити те, що йому важливо. Велике наше щастя, що йому важлива Україна”.

 

 

384547037 686047196512660 8024765784624107600 n

Шемаг створений у Творчій майстерні “Будяк Кучерявий” для Валерія залужного

Нагадаємо, рашіше “Гречка” розповідала, як у Кропивницькому Костянтин Данильченко за давньою технікою створює візерунки на хустках. Про створення таких хусток та як майстер почав цим займатися читайте за цим посиланням.

 

Останні новини по темі

У Кропивницькому відзначили лауреаток педагогічної премії імені Василя Сухомлинського (СПИСОК)

23shkola copy thumb 1
konsultaciya grafik copy

Консультації та підтримка для спеціалістів: як громади Кіровоградщини навчають бути сильними

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023