Професору із Кропивницького призначили довічну стипендію

13:35, 12 Жовтня, 2023

Професору Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Григорію Клочеку призначили довічну стипендію Кабміну за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Фото із архіву “Гречки”

Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів України затвердив 29 вересня, інформують на сайті вишу.

Згідно з даними МОН, стипендію Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти заснували у грудні 2020 року.

Кандидатів на призначення стипендії висувають учені ради вищих навчальних закладів та подають пропозицій до МОН. Їх потім розглядають на засіданнях Конкурсної комісії, яка відбирає кандидатів.На підставі пропозицій Конкурсної комісії МОН вносить проєкт розпорядження на розгляд Уряду.

Стипендію призначають довічно і виплачують з 1 вересня відповідного календарного року у розмірі трьох прожиткових мінімумів. Наразі прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб становить 2684 гривні, тобто розмір стипендії складає наразі 8 052 гривень.

Біографічна довідка:

Григорій Дмитрович Клочек — український вчений-літературознавець та організатор освіти. Доктор філологічних наук, професор, був ректором Центральноукраїнського державного університету у 2005–2010 роках.

Народився 5 березня 1943 року у селі Грабовці на Холмщині (тепер — Польща). У 1965 році закінчив Одеський університет. Працював директором шкіл на Одещині (Вилкове, Торосове, Фрунзівка). Кандидатську дисертацію, присвячену збірці Павла Тичини «Сонячні кларнети», захистив в Одеському університеті у 1977 році.

З 1979 — в Кіровоградському педінституті, завідувач кафедри української літератури. Із 1990 року – Доктор філологічних наук.

Член Національної Спілки Письменників України з 1983 року. У 1984–1986 роках очолював Кіровоградську обласну організацію Спілки письменників України. Член Національної спілки журналістів України. Автор численних публіцистичних виступів. Академік АН Вищої Школи України.

Останні новини по темі
Згода на донорство органів після смерті: де можна зареєструватись мешканцям Кіровоградщини
Depositphotos 367762684 S
донорство органів
Після смерті подарувати життя: як рятує згода на посмертне донорство
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024