Інформаційну безпеку у Росії довірять ФСБ
Рада Федерації Росії схвалила закон, що розширює повноваження ФСБ. Таким чином, тепер Служба Федеральної Безпеки зможе розслідувати інциденти в інформаційній сфері.
До теперішнього моменту відомство займалося лише військовими, економічними та екологічними проблемами. Електронна версія документа буде доступна на сайті парламенту після того, як його підпише президент країни Володимир Путін.
У період з жовтня по грудень депутати Держдуми розглянули безліч поправок щодо інформаційної безпеки. За словами представника думського Комітету з безпеки та протидії корупції Миколи Ковальова, головною причиною поправок стало підвищенння активності хакерів відносно урядових сайтів, а також використання в якості інформаційної зброї шкідливого софту. Таким чином, ФСБ буде протистояти глобальним загрозам, які можуть завдати шкоди інформаційній сфері.
Відповідно до прийнятого закону, ФСБ отримає можливість проводити оперативно-розшукові заходи, що дозволяють одержати інформацію про події, які є загрозою суспільному життю. Ковальов зазначив, що інформаційна безпека стає однією з ключових галузей, що являють потенційну загрозу для національної безпеки.
Проте, повноваження ФСБ поширюватимуться тільки на розробку й реалізацію науково-технічної стратегії у сфері інформаційної безпеки, а також оснащення захисними засобами установ, що мають стратегічне значення в країні та за її межами, а також контроль окремих сфер діяльності, що мають доступ до державної таємниці. Контроль здійснюватиметься за допомогою ліцензування та сертифікації об’єктів. У той же час закон виключає такі заходи як спостереження за каналами зв’язку або наведення довідок.
Однією з непрямих причин прийняття такого закону став інцидент з DDоS-атакою на платіжну систему «Ассист», що виступає при реалізації електронних квитків «Аерофлоту». Замовником хакерської атаки виступив власник конкуруючої компанії Chronopay Павло Врублевський. У ході оперативно-розшукових заходів представники служби безпеки виявили бот-мережу, керовану за допомогою програми Topol-Mailer.
Олег БАЗАК



