Допомагав дітям і спортсменам Кіровоградщини: історія полеглого українського захисника «Хреста» із США

18:36, 20 Жовтня, 2023

 

Ще у дитячому віці Алекса Кобурна всиновила родина з Америки. Та навіть із США він допомагав розвивати аматорський футбол на Кіровоградщині, підтримував місцеві школи.

На початку повномасштабного вторгнення він приїхав до України з групою добровольців, та залишився захищати державу. У перші дні  жовтня стало відомо, що Алекс Кобурн загинув під час штурму.

Алекс Кобурн був керівником організації ABC Managment, яка підтримувала розвиток аматорського футболу зокрема і на Кіровоградщині. Наприклад, у 2021 році він допоміг створити у Добровеличківці АФК Авангард, також підтримував Піщанобрідську спецшколу.

Alex koburn1

Alex koburn2

Алекс Кобурн в Піщанобрідській спецшколі на Кіровоградщині. Вересень 2021 року.

Він розповідав, що є українцем, проте у підлітковому віці його всиновила родина Кобурн з Америки. Згодом він доєднався до християнської організації і займався благодійними місіями, зокрема і на Кіровоградщині.

Alex koburn3

Алекс з родиною Кобурн, США.

Та на початку повномасштабного вторгнення Росії в України у 2022 році Алекс Кобурн приїхав до України з групою добровольців – спочатку як перекладач. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла військова Маруся Звіробій.

«До мене підійшов Алекс і сказав “я не поїду, я лишаюся захищати свою державу”. Ще кілька місяців він прослужив в ТрО», – написала вона.

Alex koburn9jpg

Березень 2022 року 

Після того, як російських загарбників вдалося відкинути від Києва, Маруся Звіробій разом з Алексом потрапили у десантно-штурмові війська.

Alex koburn7

Вже 25 вересня 2023 року Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України опублікували відео, в якому Алекс з позивним «Хрест» вже на посаді командира відділення розповідає, як вдалося взяти декількох окупантів у полон.

«Лідерство це дуже важливий аспект на посаді командира бойового підрозділу. Ти намагаєшся з кожним подружитися, але бути не тільки другом, а й командиром. Це постійно спілкуватися, бути з людьми, підтримувати та бути прикладом і своїми знаннями, і своїми діями», – розповів він і потім додав «ми, українці, готові виконувати своїми бойові задачі, щоб звільнити якнайшвидше нашу рідну землю. Всі окупанти, які прийшли загарбувати та вбивати, будуть знищені, будуть вигнані з нашої святої землі».

На початку жовтня Маруся Звіробій дізналася, що Алекс Кобурн загинув.

«Алекс загинув під час чергового штурму в Запорізький області. Захищаючи свою Україну, як справжній її вірний син», – написала вона.

Alex koburn8

Фото з Facebook-сторінки Alex Brandon Coburn

 

Останні новини по темі
На щиті: чотири громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників бійців
345170048 241664661852929 2285748696282319723 n 1 copy copy copy copy
Копія Для маркування Прямокутник copy copy copy copy copy
“Призабуті імена підпілля ОУН”: три цікаві факти про підпільників на Кіровоградщині (ФОТО)
Читайте також

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024