Перейти й вдосконалити українську: кропивничан запрошують пройти курс “Антисуржик”

15:01, 03 Листопада, 2023

У Кропивницькому стартував другий потік мовного курсу “Антисуржик”. Заняття в режимі online розпочнуться 11 листопада.

В коментарі “Гречці” філологиня і авторка курсу Катерина Попова зазначила, що курс розрахований на російськомовних, які переходять на українську та українськомовних, які прагнуть вдосконалити свою мову.

“Ідея створити курс виникла 24 лютого, від початку повномасштабного вторгнення. В мене виникло щире бажання допомогти російськомовним перейти на солов’їну. Багато російськомовних плакали в прямому сенсі слова через те, що не хочуть говорити мовою ворога, але говорили нею від народження. Їм дійсно складно, але ті, хто вчать українську, заслуговують на повагу, бо вони змінюють український світ і роблять свій внесок в майбутнє нації”, – уточнила кропивничанка.

Перший потік курсу “Антисуржик” тривав у травні 2023 року, серед учнів були українці, які довгий час проживають за кордоном: в Іспанії, Чехії, Америці.

“Тоді до першого потоку доєдналось 157 людей. Він розрахований на людей віком від 16-ти років і має ті теми, які потрібні для вільного володіння мовою, в ньому є практичні заняття, які дадуть швидкий результат і вони продумані таким чином, щоб людина з будь-яким рівнем володіння мовою могла впоратись”, – підкреслила Катерина Попова.

Так, на курсі авторка обіцяє:

  • позбутися суржику, кальок і росіянізмів;
  • позбутися хибних наголосів і спотвореної вимови;
  • збільшити словниковий запас влучними українськими словами;
  • почати думати українською;
  • говорити солов’їною в побуті.

Катерина Попова зазначає, що курс складається із відеоуроків, на яких розглядатимуться теми про історію суржику, мовні покручі і наголоси, давні і репресовані слова, про використання фразеологізмів і ритуали для шліфування мови.

“Уроки виходитимуть двічі на тиждень: у вівторок і п’ятницю тривалістю від 10 до 30 хвилин. Тривалість курсу залежить від купленого пакета. Базовий курс має доступ до уроків 3 місяці, а пакет “Максимальний” – 5 місяців. Курс платний, його вартість залежить від обраного пакета. Безкоштовним він є для військовослужбовців”, – уточнила авторка курсу. 

Дізнатися детальніше про курс можна за цим лінком. А також на Instagram-сторінці і в Telegram-каналі.

“Гречка” раніше писала про70 кальок з російської, які псують українську мову та про 25 сучасних слів та їх правопис.

Останні новини по темі
На щиті: на Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників 
“Чому Меліса?”: кропивницька письменниця презентує заключну частину психологічної трилогії
Читайте також

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024

Сьогодні, 18 травня, на Кіровоградщині відключати світло побутовим споживачам не плануюють. Для підприємств діятимуть графіки із 19:00....

09:32, 18 Травня, 2024