Забрав документи і змушував працювати: на Кіровоградщині засудили керівника центру реабілітації

14:35, 13 Листопада, 2023

На Кіровоградщині Світловодський міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, який забрав документи у вимушеного переселенця і змушував ходити на “заробітки”, забираючи всі гроші . Обвинуваченому дали умовний термін.

Згідно з інформацією у Єдиному державному реєстрі судових рішень, події відбувалися у селі Глинськ у Світловодській міськрайонній благодійній організаціʼ «Християнський центр реабілітації осіб залежних від наркотиків та алкоголю «Істина».

Керівник організації виїхав за кордон. За “старшого” він призначив одного із постояльців цього реабілітаційного центру, який там перебував із 2009 року.

У листопаді 2022 року до Центру прийшов переселенець із Торецька, Донецької області. Чоловік шукав місце проживання та роботу та мав проблеми зі здоров`ям після отримання поранень внаслідок обстрілу.

Чоловік, якого керівник призначив за “старшого”, тобто тимчасово виконуючий обовʼязків керівника, прийняв переселенця до Центру, але сказав неправду про умови перебування там.

Після отримання згоди переселенця на його перебування в центрі, виконуючий обовʼязків керівника забрав у нього всі офіційні документи та примусив написати згоду про його добровільне перебування в центрі та відсутність будь-яких претензій на умови перебування в реабілітаційному центрі.

Таким чином він почав експлуатувати вимушеного переселенця, відправляючи його на різноманітні підсобні роботи у навколишніх селах. Для прикладу копати ями для поховань, обробляти городи, збирати урожай та подібне. Гроші від цієї роботи виконуючий обовʼязків керівника повністю забирав собі.

Втекти із центру переселенцеві вдалося у квітні 2023 року.

Обвинувачений свою провину визнав. Під час досудового слідства вдалося зібрати докази із камер спостережень, телефонних розмов та інше, які беззаперечно свідчили про його винуватість.

Інкримінували виконуючому обовʼязків керівника Центру реабілітації ч.1 ст.149 КК України “Торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого….”.

Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Проте суд вказав, що обставинами, що пом`якшують покарання є сприяння розкриттю злочину та щире каяття обвинуваченого. При цьому, обставин, що обтяжують покарання суд не встановив.

Відтак, йому призначили 3 роки вʼязниці, але застосували ст. 75 КК України і звільнили від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік.

Останні новини по темі

Арсен Мірзоян і його «Сонце» у четвер у Кропивницькому! Цей концерт вразить всіх!

Піца в Івано-Франківську: розкіш смаку та величезний вибір

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023