Як на Кіровоградщині жінкам допомагають втілювати бізнес-ідеї
Тридцять жінок з Олександрії, Знам’янки та Приютівки в серпні 2023 року стали учасницями програми “Крок до фінансової свободи”, яка здійснюється в рамках проєкту «Жіноче підприємництво – крок до фінансової безпеки».
Реалізується проєкт громадською організацією «Олександрійський гендерний інформаційний центр» в партнерстві з ГО «Жіночий Дзен» та ГО «ТАК» у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Пакт за підтримки Уряду Канади.
“Учасницями є як місцеві жительки, так і переселенки, які вже мали свої бізнес-ідеї і планували їх монетизувати, або зареєстроване бізнес-підприємство, щоб його масштабувати. Від кожної громади було по десять учасниць”, – говорить у коментарі “Гречці” локальна координаторка Ірина Варакута зі Знам’янської громади.
Що входить до програми бізнес-навчання?
- Освітня частина включає 10 онлайн-занять на такі теми:
- Розробка життєздатного бізнес-плану для отримання фінансування
- Ознайомлення з системами оподаткування в Україні
- Оформлення податкової звітності
- Ділова документація
- Основи маркетингу
- Робота з соціальними мережами
- А також Case study поїздки.
“У рамках цієї програми, окрім онлайн навчання, були ще навчальні візити. Вони передбачали знайомство жінок між собою, а також візити до жінок-підприємиць, які вже мають своє офіційно зареєстроване підприємство. Учасниці могли ознайомитися, поставити питання, набратися досвіду”, – говорить Ірина.
На якому етапі учасниці і коли фінал?
Найближчий етап – це зустрічі локальних координаторок з учасницями проєкту. Наразі жінки готуються до форуму можливостей, який буде в Олександрії 22 листопада. Фінальною подією є онлайн-пітчинг ідей. На ньому підприємиці 24 листопада представлятимуть свої напрацювання.
“Кожна з жінок розставляла свої пріоритети, обираючи те, що їм актуально. Вони почали активніше вести сторінки в соцмережах. Одна з учасниць із Знам’янки відкрила масажний кабінет у Смілі Черкаської області, об’єднавшись ще з однією жінкою. Дехто ще продовжує доопрацьовувати бізнес-план”, – каже координаторка.
У проєкті передбачено навчання без фінансової підтримки та створити односторінковий лендінг Ірина Варакута зазначає:
“Команда проєкту буде інформувати жінок про грантові пропозиції для бізнесу. Ми зацікавлені у тому, щоб учасниці далі розвивалися в громаді”.
Авторка: Діана Коваленко
Фото з архіву Ірини Варакути