Розтрати на 14 мільйонів? Бухгалтерку вишу у Кропивницькому залишили під вартою

15:23, 21 Листопада, 2023

Сьогодні, 21 листопада, у Кропивницькому апеляційному суді розглядали скаргу на запобіжний захід для бухгалтерки профспілки Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, яку обвинувачують у привласненні 8,7 мільйона гривень і підозрюють у привласненні ще 5,2 мільйона гривень.

Нагадаємо, що у серпні 2022 року колишній бухгалтерці вишу у Кропивницькому оголосили про підозру про привласнення понад 8,7 мільйона гривень з бюджету. За версією слідства, впродовж 2018-2021 років вона вносила недостовірні відомості до документів і таким чином нараховували надлишкові зарплати та премії. Тоді їй обрали запобіжний захід, який не продовжили. У лютому 2023 обвинувачення стосовно трьох бухгалтерок направили до суду.

Цікаво, що обвинувачена після жовтня 2021 року продовжила працювати в бухгалтерії, проте не власне університету, а первинної профспілкової організації у ньому. У жовтні 2023 року бухгалтерці профспілки вишу, обвинувачення щодо якої вже розглядається у суді, оголосили ще одну підозру – у розтраті, здійсненій повторно за попередньою змовою осіб. Йдеться вже про суму 5,2 мільйона гривень, розтрачені у 2020-21 роках.

За версією слідства, підозрювана разом з двома колегами нараховували працівникам зайві премії і зарплати, які потім присвоювали собі. Цього разу підозрюваній 9 жовтня обрали запобіжний захід: тримання під вартою до 28 листопада з можливістю застави у 402 тисячі гривень. На це рішення суду вона подала апеляційну скаргу.

Вже 9 листопада в апеляційному суді мали розглянути цю скаргу, проте на засідання не з’явився адвокат обвинуваченої Василь Яушев у зв’язку зі станом здоров’я. Обвинувачена відмовилася від розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу без адвоката, і засідання відклали до вівторка, 21 листопада.

Представник підозрюваної зазначив, що у іншому кримінальному провадженні, в рамках якого обвинувачення щодо бухгалтерки вже скерували до суду, його підзахисна з’являлася до слідчих і не пробувала переховуватися.

“Тому прошу пом’якшити запобіжний захід і замінити його домашнім арештом”, – заявив під час засідання адвокат підозрюваної Василь Яушев.

Як пояснив представник обвинувачення під час засідання в апеляційному суді, є ризики впливу підозрюваної на свідків у справі, тому тримання її під вартою.

“Крім того, у запобіжному заході є альтернатива застави, сума якої є значно меншою, ніж та, у привласнення якої інкримінують підозрюваній”, – зазначив прокурор.

Після наради суддя Ірина Олексієнко зачитала рішення колегії: “Залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін”.

Останні новини по темі

“Мене назвали Бандерівкою за мою проукраїнську позицію”: історія переселенки із Бахмута (ВІДЕО)

Цієї ночі сили ППО на Кіровоградщині знищили два ворожі безпілотники

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023