В Кіровограді статистика вимагає оздоровлювати на асфальті
Вже два тижні кіровоградських батьків дітей шкільного віку буквально «штормить»: дітей примушують оздоровлюватися на шкільних подвір’ях. На батьківських зборах їм повідомили, що традиційні літні пришкільні табори тепер стали трохи не частиною навчального процесу і замість бабусь чи моря, діти повинні перебувати саме там. А якщо ви не віддасте туди дітей, то…пишіть пояснювальну на ім’я директора!
І доводять норму – не менше 55-60% відсотків дітей з класу повинні перебувати в літньому таборі. І просять батьків вчителі записати дитину хоч на один тиждень табору, хоч на трошки… В одній з кіровоградських шкіл таким чином, на один тиждень, записався на пришкільний табір в повному складі цілий клас. Вирішили не тягнути жереб, а відмучитися(чи просто заплатити) усі – тільки щоб не нашкодити класному керівникові.
Що цікаво, такий табір в більшості шкіл триватиме до 14 години дня. А з ким дитина далі і як вона добиратиметься додому – мало кого цікавить, адже тут же батьків припрошують написати заяву, щоб дитину відпускати без супроводу дорослих з 14.00…
Наталя Горобець, мама учня школи в центрі міста: «Мені краще і спокійніше, коли дитина вдома цілий день, а не в душному класі чи на асфальті, а потім ще сама добирається додому. Та і по грошах… ці всі екскурсії, маршрутки, харчування в 15 гривень на день …»
Любов Семенова, мама учениці 5-го класу: «У нас в школі це назвали практикою. Я не проти практики, але що це за практика, якщо мені за неї треба платити і зовсім не розумію – як це може бути обовязково…»
Навряд чи і більшості дітей(особливо у кого є близенько бабусі), хочеться влітку вставати щодня зранку, йти до школи і повертатися по спеці…
Тим часом і залежним від керівництва вчителям не позаздриш – їм так чи інакше потрібно забезпечити явку дітей. Директорам теж напевне не просто – вони теж повинні забезпечити статистику… А звідки ж ноги, так би мовити, ростуть?
Цитата з наради в обласній державній адміністрації: « У Кіровоградській області цього літа планується відкрити 552 закладів, що діятимуть на базі шкіл та позашкільних навчальних закладів. За оперативними даними, у 2012 році в Кіровоградській області планується оздоровити 52572 дитини віком від 7 до 17 років, або 55,0% від загальної чисельності таких дітей в області».
І придумали такі відсотки і саме оздоровлення не в нашій області, а сам Кабінет міністрів(читай – Дмитро Табачник): «Кабінетом Міністрів України поставлено завдання забезпечити оздоровлення та відпочинок не менше 55 % дітей віком 7-16 років». Яким чином буде проходити це «оздоровлення», не вказано….
Так необгрунтоване рішення влади(Кабмін – голова ОДА -управління освіти—директори – вчителі – батьки –діти) і виконавська дисципліна інших(минулі роки плани були, «обовязаловки» – не було), призвело до конфліктів у і без того непростому житті кіровоградських вчителів та батьків…
А насамкінець – стаття з приводу цих подій на сайті Кіровоградського міськвиконкому: «Кіровоградські старшокласники виявили бажання відпочити в пришкільних таборах». Подаємо практично без скорочень:
«Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради дозволив управлінню освіти організацію профільних загонів на базі дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах міста Кіровограда. Створення подібних загонів, пояснила начальник управління освіти Лариса Костенко, викликане бажанням старшокласників під час літніх канікул покращити свої знання з іноземних мов та попрактикуватись у хореографії.
Відповідно до прийнятого рішення, для всіх бажаючих приєднатися до профільних загонів буде організоване одноразове харчування в межах до 6 грн. на дитину».
Коментарі і доповнення, як кажуть – зайві.
Зоя Лебідь
Фото звідси