Комендантську годину в Кіровограді скасовано?

17:25, 07 Червня, 2012

Як “Гречка” повідомляла, в Кіровограді рішенням міської ради обмежено перебування у нічний час з 22 години вечора до 6 години ранку малолітніх дітей (віком до 14 років), а неповнолітніх осіб (у віці від 14 до 18 років, за винятком осіб, які відповідно до чинного законодавства мають повну цивільну дієздатність) – з 23 години вечора до 5 години ранку без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють.

Сьогодні, як повідомляє сайт “Кіровоградська правда”, прокуратурою міста Кіровограда принесено протест на пункт 1 вказаного рішення, який не відповідає вимогам законодавства та підлягає скасуванню, оскільки прийняті положення грубо порушують права дітей на свободу пересування.

Зокрема, порушено ст. 33 Конституції України щодо права вільного пересування, обмеження якого встановлюється виключно законами. Тобто обмеження цього права можуть установлюватись виключно нормами Закону України, а не рішенням органу місцевого самоврядування. Окрім того, відповідно до ст.2 Закону України «Про місцеве самоврядування» органи місцевого самоврядування можуть вирішувати питання місцевого значення лише в межах Конституції і законів України. А прийнявши цей пункт депутати міськради вийшли за межі своїх повноважень. Адже ст. 19 Конституції України гласить, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Також порушено ст.2 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який також гарантує право вільно пересуватися, а обмежено це право може бути лише законом. У даному разі пункт 1 рішення сесії не є законом.

Прокуратура схвально оцінює починання влади у проведенні профілактики правопорушень серед молоді та покращення криміногенної ситуації в підлітковому середовищі. Правозахисний орган підтримує низку інших профілактичних заходів міської влади, однак констатуємо, що пункт 1 вказаного рішення сесії є незаконним. Більше того, положення цього пункту носять декларативний характер, оскільки за порушеннями обмежень перебування у нічний час не передбачено відповідальності. Прерогатива прийняття таких рішень належить виключно законодавчому органу – Верховній Раді України, а не органу місцевого самоврядування.

Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акту та підлягає розгляду у десятиденний термін з дня його надходження, повідомляє прес-служба прокуратури області.

Фото звідси

Останні новини по темі
Читайте також

У лісопарку “Сосновий” у Кропивницькому на двох ділянках загальною площею понад 14 гектарів, які нині передали на баланс комунального підприємства “Благоустрій” прибирають пошко...

13:20, 24 Січня, 2025

На Кіровоградщині оголосили підозру підряднику, який ремонтував школу в Олександрії. За версією слідства, він привласнив 100 тисяч гривень....

12:41, 24 Січня, 2025

У суботу, 25 січня, у Кропивницькому відбудеться зустріч із фотографом Олександром Чекменьовим. Зроблений ним портрет президента Зеленського для TIME у 2022 році продали на благ...

11:21, 24 Січня, 2025