В Кіровограді заповнюють прогалини…
Обласний благодійний фонд «Повернення до життя», за підтримки Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Захід», розпочав реалізацію проекту «Права та здоров’я вразливих груп населення: заповнюючи прогалини», розрахованого на чотири роки. Проект передбачає забезпечення доступу молодих споживачів наркотиків, віком від 14 до 25 років, до комплексної медико-соціальної, психологічної, юридичної допомоги та їх інтеграцію в суспільство. За ініціативи Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Захід» протягом п´яти місяців представники благодійних організацій, кримінальної міліції у справах дітей Кіровоградського УМВС, кримінально-виконавчої інспекції Кіровоградської області та міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді пройшли цілий ряд відповідних тренінгів у Києві та Полтаві.
Обмінювалися досвідом щодо попередження вживання наркотиків серед молоді та навчалися принципам соціального супроводу для молодих споживачів наркотиків. Велика увага під час тренінгів приділялася правовим та психологічним аспектам надання допомоги неповнолітнім споживачам наркотиків. Питання соціального супроводу молоді, що споживає наркотики, розглядалося на координаційній раді з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при обласній державній адміністрації, обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
На сьогодні в Кіровограді створено службу соціального супроводу «Лілія» для молодих споживачів наркотиків, розроблено проект довідника медико-соціальних послуг організацій, що надають допомогу цільовій групі проекту, 70 молодих споживачів наркотиків отримали комплекс послуг. Це і психологічна допомога; переадресація з соціальним супроводом до програм зменшення шкоди, замісної терапії, антиретровірусної терапії, лікування туберкульозу, реабілітації та кризові центри; консультування соціальними працівниками з питань репродуктивного здоров’я, безпечної сексуальної поведінки та профілактики ВІЛ/ІПСШ, туберкульозу, наркоманії; медичні консультації з питань ВІЛ та ІПСШ; юридична допомога; тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С; забезпечення профілактичною літературою, засобами індивідуального захисту та медичними засобами (презервативи, дезінфектанти, шприци); створення волонтерського руху серед молодих СН з метою популяризації нового програмно-профілактичного підходу – порозуміння та допомога замість відчуження.Для студентів навчальних закладів міста було проведено освітні сесії з первинної профілактики ВІЛ – інфекції. Їх прослухали 545 чоловік.
Для тих, хто зацікавився даною інформацією, повідомляємо, що Соціальне бюро «Лілія» працює з 10 до 16 години щодня крім суботи та неділі. Контактні телефони: 27-54-30, 0669984216. E-mail: chipideil46@yandex.ru.