Через уточнення площі: у Кропивницькому районі приватизацію хлібзаводу за 19 мільйонів відтермінували

13:53, 15 Грудня, 2023

Аукціон, під час якого мали приватизувати 110 будівель хлібзаводу №2 у Кропивницькому районі, відтермінували на початок 2024 року. Пояснюємо, чому довелося перенести торги та як вони відбуватимуться.

Нагадаємо, що попередньо аукціон будівель хлібзаводу №2 мали провести 21 грудня 2023 року. Стартова ціна становила 18, 7 мільйона гривень.

Та наразі аукціон відкладено, його планують провести на початку 2024 року. Як пояснила «Гречці» заступниця начальника регіонального відділення Фонду державного майна України Ганна Калініна, аукціон відтермінували через уточнення площ об’єкта.

«Ми отримали уточнюючу архівну інформацію стосовно площ нерухомості хлбзаводу. Зараз ми її перевіряємо, тому аукціон плануємо оголосили на початку 2024 року, адже об’єкт має 110 одиниць нерухомості», – пояснила вона.

Ці 110 одиниць нерухомості хлібзаводу №2 розташовані у Кропивницькому та у селищі Шостаківка Соколівської громади. Ганна Калініна розповіла, що балансова вартість комплексу, від якої формується стартова ціна акціону, становить майже 19 мільйонів гривень. Це наразі найдорожчий актив на Кіровоградщині, якй виставлятимуть на аукціон в умовах воєнного стану.

«На балансову вартість насамперед впливає фінансова діяльність підприємства. Площа має суттєве значення під час складання угоди купівлі-продажу. Звісно, на початок року балансова вартість об’єкта може дещо змінитися, але не радикально», – уточнила представниця Фонду держмайна.

На приватизаційні аукціони виставляють об’єкти, які належать державі, проте які нею не використовуються. Водночас держава зобов’язана витрачати кошти на утримання таких об’єктів.

«Ми очікуємо великої уваги бізнесу до цього активу, адже ним вже цікавилися потенційні інвестори. Тому я впевнена, що конкуренція буде на аукціоні, що забезпечить приватизацію активів саме за ринковою ціною», – зазначила Ганна Калініна.

Навіщо приватизують держмайно

Участь у приватизаційних аукціонах може взяти будь-то, крім тих осіб, які перебувають у санкційних списках або зареєстрвані у державах, які не співпрацюють у сфері протидії відмивання доходів.

Аукціони проходять онлайн через платформу «Прозоро.Продажі», всі торги є відкритими: тобто інформація про учасників, переможців є публічною. Насьогодні будівлі хлібзаводу №2 готують до аукціону, тож слідкувати за об’єктом можна через його паспорт на офіційному сайті Фонду держмайна.

«Це можливість з однієї сторони підтримати підприємців, які зможуть використовувати майно у власній справі та утримувати його. З іншої сторони, держава не витрачатиме кошти на утримання цього майна, яким не користується, а гроші з аукціонів Фонд держмайна передає до держбюджету», – додала Ганна Калініна.

Раніше «Гречка» повідомляла, що в Олександрії на Кіровоградщині виставили на приватизацію будівлі колишнього пожежного депо – ціна стартує від 85,6 тисяч гривень.

Останні новини по темі
Чотири освіти та кандидатський ступінь: що відомо про нового зама начальника Кіровоградської ОВА
Вдруге поспіль: чому у Кіровоградській облраді знову не відбулася сесія
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024