Депутати міськради виступили проти перейменування Олександрії

14:41, 05 Грудня, 2023

Сьогодні, 5 грудня, Олександрійська міська рада на Кіровоградщині вирішила звернутися до Верховної Ради і президента із закликом не перейменовувати місто.

Внесення в порядок денний сесії Олександрійської міськради питання про перейменування міста ініціював голова громади Сергій Кузьменко, передає кореспондентка «Гречки». На початку сесії він нагадав депутатам і депутаткам, що краєзнавці не знайшли підтверджень, начебто назва міста пов’язана із російською імперією. Тому вони звернулися до Українського інституту національної пам’яті з проханням надати підтвердження цього зв’язку. У відповідь УІНП опублікували експертний висновок, що назва Олександрії належить до російської імперської політики й підпадає під дію закону щодо деколонізації топонімії в Україні.

«Ця відповідь обурила багатьох містян. Якщо є інформація, то її мають надати суспільству, а якщо не надали – то не варто суспільств колотити. Мені здається зрозумілим, що під час війни не варто порушувати питання, які стосуються не захисту нашої країни, а навпаки – збурюють суспільство», – сказав Сергій Кузьменко у зверненні до депутатів міськради.

Ініціативу підтримали, і сьогодні, 5 грудня, Олександрійська міська рада ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради та президента з проханням зберегти назву Олександрія для міста та похідної від неї назви селища Олександрійського. У зверненні зазначено, що міська рада підтримує позбавлення України від російських топонімів – у громаді, наприклад, за останній рік перейменували 41 вулиці й провулок. При цьому топоніми на вшанування козаків-засновників поселення Усиківки вже є і ще планується у назвах вулиць й інших об’єктів громади

«Жителі міста сприймають назву як похідну від імені Олександр, що з грецької означає захисник” та жодним чином не сприймається як наратив країни-агресора. Просимо з розумінням поставитись до позиції депутатів і містян щодо назви міста, яке, на нашу думку, не порушує норми антиколонізаторського законодавства», – йдеться у документі.

Тож Олександрійська міська рада попросила Верховну Раду і президента розглянути два питання:

  • За умови відсутності документальних доказів того, що назва Олександрія належить до російського імперського наративу, вивчити можливість, як виняток, не перейменовувати місто.
  • Перенести рішення у цій справі на період після завершення воєнного стану.
Рішення Олександрійської міськради від 5.12.2023
Фото з Facebook-сторінки Сергія Кузьменка

Як раніше повідомляла «Гречка», Олександрійська громада має до 27 січня 2024 року надати свої пропозиції Верховній Раді щодо перейменування.

Останні новини по темі
У Кропивницькому відзначили волонтерів: кого нагородили
У Кропивницькому не розминулись легковики: травмувалася водійка
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024