“Держвиплати 9500 кожному”: шахраї поширюють новий фейк у соцмережах

У соціальних мережах почали поширювати нові оголошення про нібито державні виплати для всіх українців по 9500 гривень. Насправді, повідомлення поширюють шахраї, щоб виманити дані банківських карток.
Кореспондентка “Гречки” з’ясувала, що насправді, сторінка, з якої ймовірно поширюють повідомлення, створена кілька днів тому. Жодних дописів на сторінці немає. Єдина світлина – про так звані виплати на 9500 гривень.

Посилання, вказане на сторінці – видає помилку і повідомлення, що цей обліковий запис заблоковано.

З цієї сторінки поширюють в сторіз картинку з активним посиланням на так звану реєстрацію на виплати. Користувачі мережі повідомляють, що за тим посиланням просять надати пароль від банківської картки. Це свідчить про те, що це працюють шахраї.

Зазначимо, раніше фахівчиня з комунікації Центрального макрорегіонального управління ПриватБанку Анжела Дзінзюра для подкасту “Гречки” пояснювала, що в жодному разі не можна повідомляти нікому реквізити картки за виключенням хіба що її номеру – він потрібен для переказу грошей. Решта конфіденційні дані, які має знати лише власник карти. Якщо ж хтось дає запит на інші дані, такі як паролі чи ж коди CVV – це пряме свідчення, що працюють шахраї.
Подібну шахрайську схему вже поширювали восени 2023 року. У соціальних мережах українського сегменту тоді з’явилася інформація, начебто «ухвалили закон», за яким всім українцям мають виплатити одноразову допомогу: суми при цьому вказуються різні, від 6600 до 14 тисяч гривень. Насправді це був фейк, а через такі повідомлення шахраї намагаються викрасти гроші з банківських рахунків або «накрутити» підписки у сумнівних Telegram-каналах.
Нагадаємо, раніше “Гречка” повідомляла, що у Кропивницькому суд виніс вирок шахраю, який за допомогою фішингових повідомлень в Телеграм, за один день ошукав трьох людей на загальну суму 180 700 гривень.