Дослідити та покращити громадські локації на Кіровоградщині: молодь навчали планувати простори
У Приютівській, Олександрійській та Знамʼянській громадах, що на Кіровоградщині, молодь пройшла серію воркшопів щодо планування громадських просторів.
Відповідне навчання для молоді організувала громадська організація «Нова Дружківка» спільно з урбаністкою Анною Павленко.
Що вивчали у рамках воркшопу
Як зазначають організатори, молодь вивчала доступність та інклюзивність просторів, їхню стійкість до клімату, а також про ідеї розвитку просторів громад.
У рамках воркшопу молодь мала змогу:
- ознайомитись із досвідом інших країн щодо облаштування просторів;
- дізнатися принципи сучасного планування;
- дослідили простори громад Кіровоградщини;
- визначили кроки для покращення громади.
За словами урбаністки та тренерки Анни Павленко, при плануванні та розвитку просторів важливо залучати представників із різних спільнот. Це дасть змогу врахувати інклюзивні компоненти. Отримані знання учасниці та учасники зможуть використовувати при просторовому розвитку громад, у яких вони проживають чи працюють.
У кожній громаді молодь обрала окремий простір для власного дослідження. Зокрема для планування обрали такі локації в області:
- набережна біля молодіжного центру «Пазл» у Войнівці;
- сквер біля басейну в Олександрії;
- сквер «П’ятачок» у Знам’янці.
Під час воркшопів молодь дійшла висновку, що ці місця, попри специфіку та проблематику, мають потенціал для розвитку. Також учасниці та учасники підкреслили для себе важливість інклюзії, щоби кожен відчував себе повноцінною частиною спільноти.
«На мою думку, молодь – це рушійна сила змін. І хоча рішення приймає влада, ідеї завжди народжуються серед людей. Запит на комфортні громадські простори очевидний, адже молодь прагне мати місця для відпочинку, зустрічей та дозвілля», – вважає учасниця воркшопу Софія Сергєєва, секретарка молодіжної ради Олександрійської громади.
Нагадаємо, «Гречка» повідомляла раніше про те, як бізнес, громадські організації та держава адаптують простори так, щоб вони були безбарʼєрними і для людей з маломобільних груп населення, та які елементи при цьому використовують.
Також «Гречка» повідомляла про те, як можуть виглядати зупинки у Кропивницькому, майданчики для вигулу собак та дитячі майданчики.
Фото: громадська організація «Нова Дружківка», Віталій Кравцов та Дарʼя Валова