Хабарі та зловживання впливом: на Кіровоградщині винесли вироки трьом працівникам ТЦК

13:27, 20 Березня, 2024

Протягом 2022-23 років на Кіровоградщині правоохоронці передали до суду чотири справи за обвинуваченням працівників місцевих Територіальних центрів комплектування (ТЦК). По трьох з них вже винесли вирок.

Про це «Гречці» повідомили у головному управлінні Національної поліції у Кіровоградській області. Йдеться про справи, які стосуються пособництва в ухилянні від мобілізації під час воєнного стану і в яких обвинуваченими є (або були на час вчинення злочину) працівниками ТЦК.

З них у трьох справах вже винесли вироки. Четверта справа – обвинувачення у зловживанні впливом – досі у суді. Особливість справи у тому, що спочатку дії обвинуваченого кваліфікували як отримання хабаря (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу), а згодом перекваліфікували у зловживання впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України), що є нетяжким злочином.

Згідно з Єдиним держреєстром судових рішень, остання ухвала Ленінського райсуду Кропивницького у цій справі датована 13 жовтня 2023 року. Сторона захисту обвинувачуваного клопотала про те, щоб змінити запобіжний захід у вигляді застави на особисте зобов`язання. Суд клопотання задовольнив.

10 тисяч за не направлення повістки

Наприклад, у червні 2023 році у місті Благовіщенське суд виніс вирок старшому офіцеру відділення обліку мобілізаційної роботи ТЦК. У матеріалах справи зазначено, що обвинувачений попросив собі та отримав 10 тисяч гривень хабаря. За це він пообіцяв не направляти повістки двом обумовленим людям, які підлягають мобілізації, та не вносити їх у відповідні списки.

Обвинувачений пішов на угоду з прокурором і визнав свою провину в отриманні хабаря службовою особою (ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України). Ця стаття передбачає покарання від штрафу в 17 тисяч гривень до позбавлення волі до 4 років.

Суд визнав угоду правомірною і призначив покарання, обумовлене в ній.

«Визнати винним і призначити покарання у вигляді штрафу у 68 тисяч гривень. Призначити додаткове покарання – позбавлення права обіймати посади, пов’язані з проходженням публічної служби строком на два роки», – йдеться у вироці.

Хабарі за довідки про непридатність

У листопаді 2023 року Гайворонський районний суд виніс вирок військовому на контракті за зловживання впливом. На час вчинення злочину обвинувачений обіймав посаду оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу.

Згідно з матеріалами справи, до обвинуваченого звернувся його знайомий, щоб уточнити про процедуру надання довідки щодо військового обліку. Він питав це для свого друга, який хотів працевлаштуватися в Києві, проте до цього не служив в армії та боявся, що як тільки прийде за довідкою, то його одразу мобілізують.

У відповідь обвинувачений сказав, що як тільки людина звернеться по довідку, то її одразу начебто направлять на військово-лікарську комісію і призвуть до служби. Та додав, що якщо йому заплатити 1500 доларів, то він «зможе вирішити його питання». При подальшій зустрічі з цими двома чоловіками обвинувачений сказав, що «залагодить» все за меншу суму – 300 доларів, але з «передоплатою» в 4 тисячі гривень. решту суми – 8 тисяч гривень – він домовився отримати пізніше.

При передачі решти хабаря він надав копію медичної карти на ім’я одного з цих чоловіків, з позначкою «обмежено придатний до військової служби». Ці гроші та довідка стали речовими доказами у справі.

Під час розслідування обвинувачений пішов на угоду зі спеціалізованою прокуратурою. Згідно з нею, він визнав свою провину в отриманні хабаря за вплив на рішення службової особи. За це йому призначили покарання: штраф у 42 500 гривень, а також виплатити 3824 гривні судових витрат. Ті чотири тисячі гривень, який засуджений отримав у якості «авансу», конфіскували на користь держави. На час слідства засуджений перебував під вартою, тож після оголошення вироку запобіжний захід йому скасували.

Ще один вирок винесли начальнику Бобринецького військового комісаріату за хабар у 40 тисяч гривень. За ці гроші засуджений попросив хірурга Бобринецької лікарні внести у медичну довідку військовозобов’язаного позначку про тимчасову непридатність до служби – що той і виконав. За це вже колишній начальник сплатив штраф та був позбавлений права протягом трьох років обіймати певні посади.

Останні новини по темі
Розорав пасовище: на Кіровоградщині у фермера забрали землю
Хто представлятиме Кіровоградщину на всеукраїнському етапі МАН
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024