Розорав пасовище: на Кіровоградщині у фермера забрали землю

13:52, 20 Березня, 2024

На Кіровоградщині через суд у фермера забрали земельну ділянку, яку він брав як пасовище, а потім переорав та засіяв ячменем. Вартість ділянки 12 мільйонів гривень.

Як зʼясувала кореспондентка “Гречки” у Єдиному державному реєстрі судових рішень, мова йде про земельну ділянку площею понад 15 гектарів, яка знаходиться на території Маловисківської громади неподалік Марʼянівки та Великої Виски.

Землю переорали незаконно

Ще у 2012 році фермер уклав договір із тодішньою Маловисківською райдержадміністрацією на оренду вище згаданої земельної ділянки на термін 10 років. Цільове призначення землі – під пасовища та сінокосіння. 

1 червня 2021 року фахівець головного управління Держгеокадастру в області перевірив відповідну ділянку і зʼясував, що вона не використовується як пасовище. Фермер її переорав та засіяв ярим ячменем. На фермера склали протоком та зобовʼязали сплатити штраф у розмірі 170 гривень та привести ділянку у відповідний до цільового призначення стан.. 5 червня він штраф сплатив. 

Фахівець Держгеокадастру повторно з перевіркою прибув 5 липня 2021 року та зʼясував, що земля досі засіяна ячменем. Фермера знову оштрафували – цього разу на 850 гривень. Також через порушення умов щодо цільового використання ділянки, до Маловисківського райсуду подали позов щодо розірвання договору із цим фермером  на оренду землі.

Що вирішив суд

27 жовтня Маловисківський суд позов задовольнив. Фермера зобовʼязали передати відповідну ділянку за актом прийому-передачі у комунальну власність Мар`янівської сільської ради.

Проте фермер не погодився із рішенням суду та подав позов до апеляційного суду області. В свою чергу прокурори Новоукраїнської окружної прокуратури подали відзив на апеляційну скаргу фермера. Прокуратура  просила рішення Маловисківського районного суду залишити без змін, а позов фермера без задоволення.

У лютому 2024 року колегія суддів апеляційного суду розглянула отримані матеріали справи, докази та законність і обґрунтованість оскаржуваного судового рішення та  вирішила апеляційну скаргу залишити без руху, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Таким чином договір із фермером розірвуть, а понад 15 гектарів землі, вартістю 12 мільйонів гривень, перейдуть у комунальну власність Марʼянівської сільради.

Нагадаємо, у Кропивницькому прокуратура відсудила у підприємця один гектар землі по вулиці Героїв рятувальників. У суді довели, що підприємець отримав її незаконно.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Осмислити досвід предків: у Кропивницькому почалися зйомки серіалу «Баба Єлька»
Суд хабарник. Ілюстрація
Хабарі та зловживання впливом: на Кіровоградщині винесли вироки трьом працівникам ТЦК
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024