Осмислити досвід предків: у Кропивницькому почалися зйомки серіалу «Баба Єлька»

У Кропивницькому етнолабораторія «Баба Єлька» спільно з режисеркою Катериною Мурованою розпочали зйомки серіалу про культурну спадщину Кіровоградщини.
Як повідомила “Баба Єлька” на своїй офіційній Facebook-сторінці, документальний серіал «Баба Єлька» планують створити на основі польових експедицій найвіддаленішими селами п’ятьох громад Кропивниччини: Долинської, Устинівської, Онуфріївської, Голованівської та Петрівської.
Зазначається, що автори ідеї серіалу прагнуть заохотити жителів області зберігати інформацію про свій край, досліджувати свій рід і поглиблювати зв’язки між різними поколіннями.
«Нашою безпекою та можливістю працювати над проєктом ми завдячуємо Збройним Силам України, які саме в цю мить захищають право на ідентичність. А ми вбачаємо свій обовʼязок у збереженні та осмисленні досвіду наших предків. Адже це формує і формуватиме стійкість наступних поколінь», – зазначила співзасновниця проєкту «Баба Єлька Світлана Буланова.

Організовувати експедиції допоможе молодь, коріння якої – з цих громад. Для цього організаторки експедицій в рамках проєкту “Стань агентом Баби Єльки” заручилися підтримкою Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, на базі якого вже відбулася перша презентація цієї ідеї та відбір учасників експедицій у громади.
Участь у зйомках дисклеймеру до серіалу взяла актриса Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького Елізабет Давідян.
Організація “Баба Єлька” – фольклорний проєкт зі збереження культурної спадщини. Досдідниці за власної ініціативи проводять експедиції по різних куточках Кіровоградщини і збирають від мешканців фольклорні автентичні народні пісні. Також дослідниці збирають експонати, рецепти, старі фотографії, вишиванки та рушники та видали книгу рецептів “Смачна Кропивничинна” та презентувала етносумки.
Раніше “Гречка” писала, що організація в рамках проєкту “Стань агентом Баби Єльки” планує також видати книгу, репліки комплектів старовинного українського одягу та колекцію вибійок, створених на основі орнаментів, притаманних Кіровоградщині, а також альбом зі схемами вишивок традиційних сорочок та інші “родзинки”.