Історія у кожному фото: у Кропивницькому «Баба Єлька» презентувала новий календар 

16:13, 15 Січня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 15 січня, етнолабораторія «Баба Єлька» презентувала новий фотокалендар, який підготували у співпраці з редакцією «Нова газета». Виручені від продажу календаря гроші направлять на розвиток проєкту «Баба Єлька». Кількість примірників обмежена.

Загалом за п’ять років експедицій волонтерки проєкту відвідали сотні населених пунктів Кіровоградщини. В експедиціях “Баба Єлька” зібрали багато фото пращурів, 12 таких світлин використали для створення унікального фотокалендаря, передає кореспондентка “Гречки”.

«Ці 12 світлин можуть бути поштовхом, імпульсом до зміни стереотипів, до дослідження роду, для пошиття реплік на традиційний одяг, на подальші пошуки відповіді на запитання «Якими були жителі Кропивниччини сто років тому», – йдеться в повідомленні організаторів.

Для прикладу, співзасновниця проєкту Інна Тільнова розповіла, що на одній зі світлин зображено заручини. Але, за її словами, допоки фото не побачив експерт, неможливо було вгадати, хто з цих дівчат наречена через недостатні знання традицій минулого.

Інша учасниця “Баби Єльки” Світлана Листюк звернула увагу на фото, де зображена родина у часи, коли ще вони не відчули болю голодомору, розкуркулення та інших трагедій українського народу.

«На жаль, й досі побутує серед багатьох людей думка, що ми походимо  від якихось там малоросів, що ми не можемо бути самостійним народом. Ми розвінчуємо ці міфи і цей календар – один із тих способів розвінчати цей міф, показати наших пращурів, як самостійних, самодостатніх, прекрасних, унікальних людей – з власною історією, культурою, не прив’язані до інших народів, не малоросів, а дійсно українців, якими вони були,» – саме так обґрунтовує ідею створення цього календарю Світлана Листюк.

Отримати календар можна за донат від 300 гривень. Гроші спрямують на розвиток проєкту «Баба Єлька». Придбати примірник можна в етнолабораторії або в редакції «Нової газети» за адресою: Кропивницький, вулиця Театральна, 12.

Тираж складає 50 примірників.
Нагадаємо, що це не перший календар, що випускає Етнолабораторія. Також вони виробляють етноподарунки, які можна придбати.

Маргарита Гребенкова

Останні новини по темі
Причетний відомий агрохолдинг? Правоохорнці розслідують масштабну схему привласнення земель на Кіровоградщині
60 тисяч за «сприяння» в експорті: посадовця Держспоживслужби підозрюють у хабарництві
Читайте також

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024