Ісус переродився китаянкою? У соцмережах поширюють приховану рекламу китайської секти

18:04, 26 Липня, 2024

У деяких локальних групах Кропивницького у соцмережі з’явилися пости, які закликають «написати амінь» та перейти у приватні повідомлення за посиланням, використовуючи релігійну тематику і діючи, як секта. Куди насправді ведуть ці посилання — перевірила «Гречка».

Напиши «амінь» — доєднайся до секти

У деяких локальних Facebook-групах, які спрямовані на аудиторію Кропивницького, почали з’являтися схожі між собою пости. В них закликали натиснути на кнопку «Messenger» або «WhatsApp».

При цьому використовують різні емоційні маніпуляції на кшталт «натисни, якщо любиш Ісуса», «натисни, і боже спасіння прийде до твоєї родини» та інші.

скріни помолимося
У колажі використані скріншоти, зроблені 26 липня 2024 року

Кореспондентка «Гречки» перейшла за посиланнями у цих маніпулятивних постах і виявила, що вони різні, але всі зводяться до того, що у переписці вас закликають приєднатися до онлайн проповіді китайської неохристиянської релігійної організації «Церква всемогутнього бога». Одним з постулатів цієї організації є те, що друге пришестя Христа вже відбулося, Ісус переродився у китайську жінку і живе у Китаї. Цю організацію комуністична влада Китаю заборонила як культ.

Засновником цієї організації є Чжао Веншань, а його партнерка Янь Сянбінь начебто і є тим самим «другим переродженням Христа».

Цікаво, що переписки через WhatsApp, посилання на які додають під маніпулятивними постами у Facebook, ведуть з іспанських телефонних номерів. При цьому повідомлення мають помилки, які притаманні автоматичному перекладу.

Як маніпуляціями заманюють у китайську секту

У переписці з кореспонденткою «Гречки» обидва номери представилися «православними християнками, які вірять в бога» і живуть в Іспанії. За збігом з обидвох номерів вказали, що їхні чоловіки «воюють на передовій за Україну». При цьому в одній переписці представилися українкою, а в іншій — тайванкою.

скрін переписка помолися

Потім у переписці розповіли про якогось священника, який помолився за їхніх рідних і намагалися виявити, які проблеми має людина чи її рідні. Можливо, цю інформацію згодом використають, щоб маніпулювати людиною.

При цьому великі текстові повідомлення кидали одне за одним, не відповідали на запитання прямо, що дуже схоже на бота, через який імітують переписку з реальною людиною.

У посиланні, яке вело у приватний чат у Messenger власне зі сторінкою китайської релігійної організації, доєднатися до них закликали більш прямо: просто скинули, в які години буде «проповідь».

скрін помолимося фейк 3
Скріншоти з переписки.

Таким чином, маніпулюючи емоціями вірян людей, у соцмережах поширюють приховану рекламу релігійної організації.

Ще у 2023 році на такі способи вербування до цієї секти звернули увагу фактчекери з волонтерської ініціативи «НотаЄнота». Тоді так само велися переписки з номерів з кодом Іспанії і закликами доєднатися до них.

Закликаємо бути обережними і не переходити за невідомими посиланнями, не повідомляти у переписках особисту інформацію та остерігатися сект, які маніпулюють віруваннями людей заради власного зиску.

Раніше «Гречка» публікувала пояснення, як і навіщо в соцмережах поширюють фейки і маніпуляції щодо відключень електрики в Україні.

Останні новини по темі
Жителів Кропивницького запрошують на безкоштовні курси англійської мови
У Кропивницькому покажуть фільм «Довбуш»: як долучитися
Читайте також

Кропивницька міськрада повідомила про загибель воїна на фронті.

17:02, 18 Червня, 2025

У Суботцівській громаді відбувся військово-польовий табір «Сила нації», до якого долучилися понад 70 підлітків з усієї Кіровоградщини. Організував табір підполковник ЗСУ у відст...

17:00, 18 Червня, 2025

Для кропивницьких школярів поліцейські проводять освітні уроки з велосипедної безпеки, а надалі планують створити навчальний посібник із безпеки велоруху. Розповідаємо, чому це ...

16:44, 18 Червня, 2025