Кіровоградські діти можуть залишитись без Азовського моря?
Літній відпочинок в 71 дитячому таборі Азовського моря – поки під великим питанням. Цього року відкриються 265 установ для відпочинку (в минулому році їх було 336). З них 38 заміських, 2 – санаторного типу, 224 пришкільних табори і 1 наметове містечко. Як розповіли «Вістям» у департаменті соцзахисту Запорізької обладміністрації, всьому виною – нововведення в Податковому кодексі: скасування пільг для дитячих таборів. Через це багато власників просто відмовляються відкриватися.
«Питання про звільнення від сплати податку на землю для дитячих санаторно-курортних установ регулюється на місцевому рівні. Але поки тільки в Бердянську вирішили винести його на сесію. В залежності від її результатів є ймовірність, що власників звільнять від сплати податків і табори відкриються. Також ми втратили 16 млн грн фінансування за рахунок фонду соцстраху», – говорить начальник відділу сім’ї та дітей департаменту соцзахисту Запорізької ОДА Вікторія Шапошникова.
«Фінансування путівок у порівнянні з минулим роком збільшено – 16 млн 756,7 тис. грн (на 1 млн 946 тис. 600 грн більше, ніж у 2014 році). Це пов’язано із зростанням курсу долара. Зараз на ці гроші проводять тендерні процедури на придбання путівок в дитячі табори для дітей, які потребують соціальної підтримки. Тобто планується, що 2,5 тис. таких дітей відпочиватимуть безкоштовно. Торік було 2460 путівок », – говорить Шапошникова і додає, що перша зміна відкривається 2 червня. У цей день 75 дітей воїнів АТО відправлять в дитячий табір «Гвоздика», що в смт Кирилівка.
В середньому вартість путівки в дитячий табір без пільг складе 4400-5000 грн. Торік було на тисячу дешевше. Путівку можна придбати безпосередньо в таборах.
За путівку – до 22 тис. грн
У Дніпрі вартість повної путівки в дитячий табір коливається від 3300 грн до 22 тис. грн. Точну вартість в департаменті фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді ОДА пообіцяли повідомити після проведення тендеру. Що ж стосується податку на землю в таборах Дніпропетровщини, його, за словами чиновників, скасували рішенням сесії.
«Влітку на території області працюватимуть близько 880 дитячих таборів. Стільки ж було й торік. Ще 18 літніх таборів та санаторіїв 14, які беруть на відпочинок дітей, розташовані за межами регіону – у Запорізькій, Кіровоградській, Херсонській та Одеській областях », – повідомив директор департаменту фізкультури і спорту Олександр Пшеничников.
Зокрема, в області працюватимуть 20 позаміських закладів, 851 табір з денним перебуванням, 1 наметове містечко і 10 дитячих санаторіїв. Всього планують оздоровити 184,4 тис. дітей, які мають пільги. На ці цілі збираються витратити близько 70, 4 млн грн, у тому числі з облбюджету – 17,7 млн грн, з місцевого бюджету – 33, 6 млн грн і залучених коштів – 19 млн грн.
«Це не остаточна цифра з фінансування літньої кампанії. Ряд міських і районних рад вносять зміни щодо збільшення фінансування оздоровчої кампанії», – додає Олександр Пшеничников.