Кропивничанка здобула друге місце на Міжнародному конкурсі наукових робіт
Учениця Наукового ліцею Марія Рибальченко посіла друге місце на VIII Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко у підномінації “Кращі роботи учнів 9–11 класів”.
В коментарі “Гречці” науковий керівник учениці Сергій Мілютін зазначив, що ініціатором та організатором конкурсу виступила громадська організація “Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору”(HREC in Ukraine) за підтримки МОН, Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.
Від 2022 року спеціальною темою конкурсу є “Я, моя родина, моя країна: пам’ять про Голодомор і погляд на сучасну війну росії проти України крізь призму особистого досвіду”. Для участі в щорічному конкурсі потрібно було підготувати малюнок, який би розкривав історію Голодомору.
Марія підготувала роботу “Сидор Запорожчук: учасник опору Голодомору”. Чоловік був одним із тих, хто під час Голодомору виступив проти непомірних хлібозаготівель і попереджав односельців про неминучість страшного голоду. 11 грудня 1932 року Сидора Запорожчука заарештували співробітники Державного політичного управління. Згодом його відправили у заслання на три роки.
“Ідея малюнку полягала в тому, що Сидора Запорожчука захоплюють документи, в яких йдеться про конфіскацію продуктів у людей, а також про арешт селян, за протидію режиму. Ці папери захоплюють чоловіка, але можна побачити пусті елементи одягу, що може свідчити про відображення сподівань українців на вільне життя”, – зазначив Сергій Мілютін.
Нагородження переможців відбулося в Києві 23 листопада 2023 року. Диплом ІІ ступеня Марії Рибальченко вручив Гендиректор директорату шкільної освіти Ігор Хворостяний.
“Гречка” раніше готувала матеріал про примусову і репресивну політику хлібозаготівлі, яка застосовувалась в Україні, і зокрема на Кіровоградщині, передумови геноциду, колективізацію та голод в області.