Кропивничанка здобула друге місце на Міжнародному конкурсі наукових робіт

10:10, 01 Грудня, 2023

Учениця Наукового ліцею Марія Рибальченко посіла друге місце на VIII Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко у підномінації “Кращі роботи учнів 9–11 класів”.

В коментарі “Гречці” науковий керівник учениці Сергій Мілютін зазначив, що ініціатором та організатором конкурсу виступила громадська організація “Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору”(HREC in Ukraine) за підтримки МОН, Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

Від 2022 року спеціальною темою конкурсу  є “Я, моя родина, моя країна: пам’ять про Голодомор і погляд на сучасну війну росії проти України крізь призму особистого досвіду”. Для участі в щорічному конкурсі потрібно було підготувати малюнок, який би розкривав історію Голодомору.

Марія підготувала роботу “Сидор Запорожчук: учасник опору Голодомору”.  Чоловік був одним із тих, хто під час Голодомору виступив проти непомірних хлібозаготівель і попереджав односельців про неминучість страшного голоду. 11 грудня 1932 року Сидора Запорожчука заарештували співробітники Державного політичного управління. Згодом його відправили у заслання на три роки.

Малюнок Марії Рибальченко

“Ідея малюнку полягала в тому, що Сидора Запорожчука захоплюють документи, в яких йдеться про конфіскацію продуктів у людей, а також про арешт селян, за протидію режиму. Ці папери захоплюють чоловіка, але можна побачити пусті елементи одягу, що може свідчити про відображення сподівань українців на вільне життя”, – зазначив Сергій Мілютін.

Нагородження переможців відбулося в Києві 23 листопада 2023 року. Диплом ІІ ступеня Марії Рибальченко вручив Гендиректор директорату шкільної освіти Ігор Хворостяний.

“Гречка” раніше готувала матеріал про примусову і репресивну політику хлібозаготівлі, яка застосовувалась в Україні, і зокрема на Кіровоградщині,  передумови геноциду, колективізацію та голод в області. 

Останні новини по темі
Проігнорували рішення суду? Чому депутати не розглянули поновлення Сергія Шульги на посаді голови облради
У Кропивницькому районі працювала ППО- Райкович
Читайте також

Від листопада 2023 року тривають мітинги на польсько-українському кордоні, учасники яких блокують вантажівки з українським зерном. Як це планує вирішувати український уряд та як...

16:09, 22 Лютого, 2024

Кросівки жіночі давно перестали бути виключно атрибутом спортивного гардеробу та стали невід’ємною частиною повсякденних стильних образів сучасних жінок. Вибір жіночих кро...

15:36, 22 Лютого, 2024

Очільниця Головного управління державної податкової служби у Кіровоградській області Юлія Мороз розповіла про найпоширеніші  помилки, через які штрафують фізичних осіб-підприємц...

13:41, 22 Лютого, 2024