Проігнорували рішення суду? Чому депутати не розглянули поновлення Сергія Шульги на посаді голови облради

11:13, 01 Грудня, 2023
ОНОВЛЕНО

У Кіровоградській обласній раді сьогодні, 1 грудня, призначили позачергову сесію. Єдиним питанням засідання було поновлення Сергія Шульги на посаді голови обласної ради.

Як “Гречка” раніше повідомляла, Кіровоградський окружний суд ухвалив рішення щодо поновлення Сергія Шульги на посаді голови обласної ради. В обласній раді з рішенням суду не згодні і планували подати оскарження на таке рішення. Втім на виконання рішення суду, на 1 грудня на 10:00 призначили позачергову сесію. У залі засідання у призначений час більшість депутатських місць пустувала, передає кореспондентка “Гречки”.

Орієнтовно о 10:15 відбулася реєстрація депутатів – присутніх виявилося тільки 22. Тобто недостатня кількість для кворуму, для якого потрібна присутність 33 депутатів.

Кіровоградська обласна рада

Нинішній голова обласної ради Юрій Дрозд заявив, що згідно з регламентом, для виклику депутатів можна перенести початок засідання на 11:00, або ж призначити на іншу дату, але не пізніше ніж за два тижні. Після чого вийшов на обговорення із представниками фракцій для прийняття рішення щодо цього питання.

Об 11:01 розпочалася повітряна тривога. Юрій Дрозд з депутатами так і не встигли повернутися до сесійної зали. Відтак, ймовірно, сесію призначать на іншу дату.

Передісторія питання

Нагадаємо, все почалося ще 31 березня, коли не відбулася сесія. Під час неї 35 депутатів хотіли поставити на розгляд питання про висловдення недовіри голові облради, а він відмовлявся ставити це питання на розгляд. Через суперечки між депутатами тоді не розглянули жодного питання денного. Згодом і голова ради Сергій Шульга, і ініціатори висловлення недовіри пояснили свої позиції

У свою чергу Сергій Шульга висловив підозру, що зснути його з посади хочуть під керівництвом одного із представників Офісу президента.

На 25 квітня призначили проведення одночасно другого засідання 15-ї сесії та позачергової 16-ої сесії, на яку повинні були винести питання про звільнення Сергія Шульги. 

Тоді, 25 квітня, Кіровоградська обласна рада повинна була провести планове друге засідання 15-ї сесії, на яке винесли низку вагомих для області питань. Проте, оскільки зареєструвалися лише 14 депутатів, друге засідання сесії так і не змогло стартувати. Натомість об 11:00 під головуванням депутата від фракції “За майбутнє”  Олександра Горбунова відкрили позачергову 16 сесію, про намір провести яку 24 депутати повідомили напередодні у листі до апарату обласної ради.

Вже на  16-й позачерговій сесії зареєструвалися 43 депутати. Під час цього засідання відбулося таємне голосування щодо звільнення Сергія Шульги і призначення новим головою облради Юрія Дрозда.

За відставку Сергія Шульги проголосували 37 депутатів, проти – один і ще один бюлетень було визнано недійсним. Деякі депутати взагалі відмовилися голосувати. Таким чином, в сесійній залі офіційно оголосили про звільнення Сергія Шульги.

Після цього Сергій Шульга звернувся до правоохоронців та суду.

Оновлено:

Станом на 12:00 в Телеграм-каналі Кіровоградської обласної ради повідомили, що пленарне засідання позачергової XIX сесії Кіровоградської обласної ради проведуть у п’ятницю, 15 грудня.

Останні новини по темі
У Кропивницькому на Героїв України облаштували умовне коло: за якими правилами рухатися 
Кропивничанка здобула друге місце на Міжнародному конкурсі наукових робіт
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024