Кропивницький гурт YELKA випустив старовинну веснянку у рок-версії: де прослухати

14:24, 15 Травня, 2024

Кропивницький етногурт YELKA випустив нову пісню “Дувай-ва”. В її основу лягла старовинна веснянка, яку записали в одному з сіл Кіровоградщини під час етнографічних досліджень проєкту “Баба Єлька”.

Як повідомили на офіційній Facebook-сторінці гурту “YELKA”, це вегетативна веснянка. Її співали від перших польових робіт та аж до зелених свят. 

Учасники гурту зазначають, що зазвичай обирають основу для майбутнього релізу серед сотень пісень, записаних в етнографічних експедиціях проєкту “Баба Єлька”. Однак ця пісня у 2020 році до них потрапила майже випадково. 

“Настя Павлівна Зеленько – одна із топових респонденток проєкту. Ми від неї привезли незліченну кількість матеріалу. Якось увечері Світлана Буланова, співзасновниця проєкту та вокаліста YELKи зателефонувала Насті Павлівні, котра і наспівала “Дувай-ву””, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ця пісня вже неодноразово виконувалась під час усіх активностей “Баби Єльки”.

“Вона просто не могла не отримати нове життя. Ми навмисне відійшли від закрученого звуку у бік качового, більш рокового звучання. У своїх піснях ми не змінюємо вокальну мелодію, намагаємось витримувати початковий темп та повторити манеру співу, вимову слів у пісні саме так, як ми її отримали від реципієнта”, – зазначили в повідомленні.

Прослухати пісню можна таких платформах:

  • Spotify
  • YouTybe

Довідково:

 “Баба Єлька” – фольклорний проєкт зі збереження культурної спадщини. Дослідниці за власної ініціативи проводять експедиції по різних куточках Кіровоградщини і збирають від мешканців фольклорні автентичні народні пісні. Також дослідниці збирають експонати, рецепти, старі фотографії, вишиванки та рушники та видали книгу рецептів “Смачна Кропивничинна” та презентувала етносумки.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що етногурт “YELKA” презентував кліп на старовинну пісню “Ненько”.

Останні новини по темі
Їздив ввечері з вимкненими фарами: у Кропивницькому зупинили водія напідпитку
П’яний водій за кермом дорога розмито
Збитків на чверть мільйона? На Кіровоградщині підозрюють підприємця у забрудненні земель
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024