На Кропивницьке управління освіти поскаржилися через умови тендеру на 10,6 мільйона

16:16, 07 Грудня, 2023

Управління освіти Кропивницької міськради уклало угоду з підприємством, яке виграло відповідний тендер, на закупівлю інтерактивного обладнання для шкіл на 10,6 мільйона гривень. Інші учасники тендеру поскаржилися на дискримінаційні умови аукціону.

Управління освіти міськради Кропивницького наприкінці листопада уклало угоду з переможцем тендеру на постачання інтерактивних комплексів для шкіл, передає «Антикорупційний вимір». Так, ТОВ «Дидактиклаб» має забезпечити для шкіл міста 76 інтерактивних комплектів по 139 800 гривень кожен до 15 грудня 2023 року.

Йдеться про інтерактивні сенсорні панелі, стійки, комп’ютери та програмне забезпечення з доступом до щонайменше 50 україномовних ліцензійних цифрових підручників 1-11 класів. Водночас можна знайти подібні мультимедійні комплекси за близько 77 тисяч гривень, а українські підручники є у безоплатному доступі онлайн.

Торги були відкритими, але участь у них взяв лише ТОВ «Дидактиклаб». Фірма запропонувала виконати замовлення  за суму, яка на 15 200 гривень менша за стартову. Це при тому, що мінімальний крок пониження становить 106 400 гривень.

Скарги на умови тендеру

Водночас під цією  тендерною пропозицією у системі Prozorro станом на 7 грудня є три скарги від двох потенційних учасників торгів щодо умов участі.

Зокрема ФОП Томілін Денис Геннадійович у скарзі вказує, що умови тендеру є дискримінаційними, адже під них підходить продукція лише одного виробника.

«Вказаним технічним вимогам відповідає лише програмне забезпечення Mozabook Classroom (розробник Mozaik Education Ltd., Угорщина) від його представника в Україні, ТОВ “Едпро дистриб’юшн”», – йдеться у скарзі.

У відповідь управління освіти зазначило, що вимоги до програмного забезпечення є уніфікованими й до них підходять різні виробники. А вимога про лист від виробника чи офіційного постачальника також не є дискримінаційною.

«Ми детально вивчили характеристики зазначених вами прикладів, проте жодне з них, окрім Mozabook, не містить саме “готову бібліотеку цифрових уроків українською мовою у кількості не менше 300 уроків”. Вимагаємо прибрати щонайменше цю дискримінаційну технічну вимогу», – відповів на пояснення ФОП Томілін Денис Геннадійович.

Та міське управління освіти відмовилося змінювати умови тендеру, зазначивши, що характеристики програмного забезпечення встановлені такі, які відповідають вимогам навчальної програми, а не передбачають конкретного виробника.

«Вказане програмне забезпечення наразі активно впроваджується у школах України. З відгуків освітян, ті задоволені якістю мультимедійного комплексу», – зазначають журналісти «Антикорупційного виміру».

Як повідомляла «Гречка», 6 грудня керівницю управління освіти Кропивницького Ларису Костенко усунули від посади на час розслідування. Її підозрюють у зловживанні службовим становищем.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині відзначили День місцевого самоврядування 
У Кропивницькому планують спиляти 50 дерев (СПИСОК)
Читайте також

У Кропивницькому затвердили перейменування ще 38 вулиць та провулків. У селищі Новому об’єднають вулицю та провулок і перейменують три вулиці....

11:32, 27 Лютого, 2024

Кропивницький отримав 32 мільйони гривень державної субвенції та дотацій. До міського бюджету на 2024 рік внесли зміни. ...

11:11, 27 Лютого, 2024

У Кропивницькому оголосили про підозру директору підприємства, який поставляв замість вершкового масла спред до навчальних закладів міста....

10:15, 27 Лютого, 2024