Наглядові ради та нові відділення: як у кропивницьких лікарнях впроваджують медреформу

15:39, 02 Травня, 2024

У Кропивницькому із впровадженням медичної реформи у стаціонарних медзакладах, які увійшли до спроможної системи створять наглядові ради. Також для лікарень закупляють нове обладнання, створюють нові відділення, щоб привести у відповідність до вимог їхнього статусу у спроможній ситемі.

Про це повідомила начальниця управління охорони здоровʼя міськради Оксана Макарук сьогодні, 2 травня, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка «Гречки».

Наглядові ради для контролю фінансово-господарських питань

Із її слів наглядові ради створюватимуть на вимогу прийнятої у листопаді минулого року Постанови Кабміну.

“Це дуже серйозне питання. У цьому році ми сподіваємося виконати вимоги постанови і реалізувати це завдання,  тому що це нова функція. Вона дає можливість забезпечити більш ефективне управління, розвиток у лікарні із залученням міської влади,  безпосередньо керівництва лікарні і громадськості та активістів. Це питання зараз опрацьовується”, – пояснила Оксана Макарук.

Вона говорить, що основним завданням наглядових рад буде контроль фінансово-господарської діяльності лікарень, керування фінансовими потоками та нагляд над процедурами закупівель. 

Посадовиця зазначає, що вже підготували проєкт рішення про створення комісії, щодо відбору членів таких наглядових рад.  Детальніше про це питання очільниця управління охорони здоровʼя пообіцяла розповісти згодом.

Проте зауважила, що першу таку раду вже восени мають створити у Лікарні швидкої медичної допомоги.

Нове обладнання за новими вимогами

Крім того, Оксана Макарук  говорить, що коли медзаклади отримали свої статуси кластерних та загальних, то їх потрібно забезпечити відповідним обладнанням та умовами.

Для прикладу, у Лікарні швидкої медичної допомоги, яка отримала статус кластерної, вже завершують облаштування сучасного операційного блоку. Також там забезпечать сучасне лікувально-діагностичне обладнання. Пологовий будинок, який нещодавно увійшов до структури ЛШМД, буквально минулого тижня отримав від закордонних донорів сучасне обладнання для новонароджених. Завдяки обладнанню зможуть рятувати вдвічі більше дітей.

“Виконувалися капітальні та поточні ремонти кисневих станцій. Ремонт рентген-кабінету центральної міської лікарні. На цей рік заплановані і проводяться ремонти приміщення стаціонару №2 центральної міської лікарні. Ремонти лабораторії та палати інтенсивної терапії міської лікарні швидкої медичної допомоги. На цей рік заплановано виділити 2,5 мільйона гривень для ремонту приміщень амбулаторії загальної практики сімейної медицини №5”, – перерахувала напрацювання очільниця профільного управління.

Загалом на всі медзаклади міста минулого року закупили обладнання на 37 мільйонів гривень. З них 15 мільйонів із міського бюджету, а решта за рахунок власних бюджетів медзакладів. У першому кварталі 2024 року придбали обладнання на 5 мільйонів гривень, з них за рахунок міського бюджету – 1,1 мільйона гривень.

Обовʼязкові нові реабілітаційні відділення

Крім того, в обох кластерних лікарнях створили стаціонарні реабілітаційні відділення.

Мова йде про Центральну міську ліарню, де відкрили реабілітаційне відділення на 30 ліжок. Там працює сім лікарів фізичної та реабілітаційної допомоги, шість фізичних терапевтів, шість терапевтів, логопеди, психологи, шість асистентів. Усі ці спеціалісти функціонують у структурі шести мультидисциплінарних команд.

А також таке відділення на 40 ліжок вже функціонує у ЛЩМД. Там працюють дві мультидисциплінарні реабілітаційні команди. У їх складі працюють чотири лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини, 4 фізичних терапевта, 2 ерго-терапевта, 2 логопеди, 2 клінічних психолога, п’ять асоціа-асистентів. У цього закладу підписані договори з національною службою здоров’я за пакетом медичних послуг реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

Зі слів Оксани Макарук, обидва реабілітаційні відділення забезпечені найсучаснішим обладнанням та засобами.

Пройти реабілітацію там можуть не тільки військовослужбовці, а й усі категорії населення.

Протягом 2023 року реабілтаційну допомогу у цих відділеннях отримали 5125 пацієнтів, з них 322 військовослужбовців. У першому кварталі 2024 року – 1940 пацієнтів, з них 142 військовослужбовці.

Останні новини по темі
Читайте також

“Гречка” публікує Пасхальне Послання Архієпископа Кропивницького і Голованівського Марка боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім православним вірним Кіровогр...

20:07, 19 Квітня, 2025

У суботу, 19 квітня, під час обміну полоненими з російської неволі повернувся кропивничанин, воїн 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського Дм...

19:34, 19 Квітня, 2025

Хоча на військових, які самовільно залишили частину, очікує кримінальна відповідальність, все ж є випадки, коли її можна уникнути і поновитися на службі. При цьому, якщо людина ...

14:47, 19 Квітня, 2025