Новоукраїнська лікарня знову купила вугілля у постачальника, повʼязаного з місцевою посадовицею

15:53, 18 Червня, 2024

На Кіровоградщині Новоукраїнська лікарня закупила вугілля на 5 мільйонів гривень. Постачатиме його незмінна для освітян та медиків громади вже протягом мінімум 9 років фірма, яку повʼязують із посадовицею Новоукраїнської райдержадміністрації.

Як зʼясувала кореспондентка “Гречки” у системі Prozorro, Новоукраїнська міська лікарня за 300 тонн вугілля  марки ДГ 13-100 та 50 тонн марки Г(Г2)/А (13-100).готова була віддати 5 мільйонів 40 тисяч гривень.

Тендер провели у форматі відкритих торгів з особливостями ( авт. – тобто тендер вважається проведеним, навіть якщо надійшла тільки одна пропозиція, фактично без конкуренції). Такий формат є правомірним на час дії воєнного стану.

Потенційні постачальники скаржилися на дискримінацію

До закупівлі надійшло дві скарги, щодо дискримінаційних умов тендеру. 

Перша стосувалася того, що замовник хоче закупити суміш вугілля Г(Г2)/А (13-100).

За інформацією скаржника, сертифікат генетичних, технологічних та якісних характеристик на цю суміш можуть отримати не всі, адже воно запатентоване. Тому, щоб отримати сертифікат потрібен ще й дозвіл власника патенту. Власник патенту є фактично монополістом у країні і, згідно повідомлення потенційної фірми-учасника, на власний розсуд вирішує кому надавати такий дозвіл.

Крім того, фірма-скаржник наводить ще низку норм із Закону України «Про публічні закупівлі», які замовник порушує, включаючи до закупівлі саме цю суміш.

У відповідь замовник, тобто Новоукраїнська міська лікарня, аргументує предмети закупівлі нормами ДСТУ та тим, що скаржник документально не підтвердив, що не може отримати сертифікат  генетичних, технологічних та якісних характеристик .

Інша скарга також стосувалася цієї ж суміші вугілля. Фірма-скаржник пояснює, що ДСТУ, яким обґрунтовує закупівлю замовник, не містить у собі суміш Г (Г2)/А 13-100, а відповідно не може бути і вимоги, щодо сертифікату генетичних, технологічних та якісних характеристик на цю суміш. Далі у тексті скарги наводять аналогічну із першою скаргою ситуацію, щодо патенту та неможливості отримати відповідний сертифікат.

Проте Новоукраїнська міська лікарня відповіла, що вони як замовник самі можуть визначати, який саме товар потрібен.

Замовили вугілля у фірми-улюбленця

Відтак, єдиним учасником і переможцем торгів стало ТОВ “Сатурн” із пропозицією у 5 мільйонів 5 тисяч гривень, що на 35 тисяч менше від запропонованої замовником. Загалом же вартість однієї тони обох марок вугілля становить 14 300 гривень.

Згідно із даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ зареєстроване у Новоукраїнці. Його власниками є Руслан Любченко та Алла Бизова.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у цієї ж фірми Новоукраїнська міська лікарня у 2015 році закуповувала вугілля за рекордною ціною. Вже наступного ж року, у 2016 році,  відділ освіти Новоукраїнської РДА у цієї ж фірми для навчальних закладів закупив вугілля на 8 мільйонів гривень, при цьому не вказавши окремо ціни за одиницю.  У 2018 році новоукраїнські освітяни закупили у “Сатурну” вугілля за ціною втричі дорожчою від вартості вугілля з формули “Ротердам+”. В усіх вищезгаданих закупівлях єдиною конкуренткою була ФОП Арсірій Оксана Вікторівна, яка в усіх випадках надавала трішки більшу пропозицію.  

Саме ж ТОВ “Сатурн” повʼязують із посадовицею з Новоукраїнської РДА Тетяною Тарасенко, чоловік якої Сергій Тарасенко є підписантом та уповноваженим вчиняти юридичні дії від імені гендиректора  ТОВ «Санаторій «Гусарське урочище», співллвснком якого є і Руслан Любченко – співвласник тої ж таки ТОВ “Сатурн”. 

Згідно з даними декларації Тетяни Тарасенко за 2022 рік, вона займала посаду керівниці апарату Новоукраїнської РДА.

Нагадаємо, відділ освіти Тишківської громади, що на Кіровоградщині, провів закупівлю вугілля, на яку отримав безліч скарг. У результаті постачальником обрали найдорожчу пропозицію від підприємства з цікавою “біографією” та підписали договір з “технічними помилками”.

Подякуйте авторці гривнею!

Вона щодня готує якісні новини для вас

Останні новини по темі
Чотири кропивницькі гімнастки перемогли у всеукраїнському турнірі у Бучі
Відмив 800 тисяч на генераторах для освітян? У Знамʼянці судитимуть підприємця
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024