Обмін досвідом: як школа з Кіровоградщини співпрацює з польською

14:52, 09 Грудня, 2023

Вчителі Помічнянської школи, що на Кіровоградщині, почали співпрацювати з польськими колегами й обмінюватись досвідом. 

В коментарі “Гречці” начальниця відділу освіти Помічнянської міськради Ніна Семашко зазначила, що така співпраця з польськими колегами допоможе школам обмінятися набутим досвідом і створить подальші можливості розвитку у сфері освіти Помічнянської громади та громадах області. 

“Українське майбутнє в Європейському Союзі не за горами, тож така співпраця допоможе запозичити досвід колег і впровадити його як у школі нашої громади, так і в школі Польщі”, – зазначає посадовиця. 

Що передувало співпраці

Ніна Семашко стала однією із 25 посадовців, які отримали можливість відправитися до Польщі для обміну досвідом з колегами щодо розвитку громад та місцевого самоврядування. 

У рамках стажування Ніна Семашко провела зустріч з директором початкової школи Юзефа Звержицього.

“У результаті ми виявили багато спільного у наших школах, наприклад, у дистанційному навчанні, специфіці різних технологій освіти. Після чого обговорили можливу співпрацю між школою Польщі та України”,– зазначила посадовиця.

У листопаді 2023 року представники Помічнянської громади надіслали офіційного листа директору польської школи щодо співпраці. Школи вирішили проводити зустрічі вчителів в онлайн-форматі. 

Обмін досвідом і подальша співпраця 

Перша зустріч представників шкіл пройшла 7 грудня. Колектив ліцею №1 імені Героя України Євгена Березняка розповів про свою роботу польським колегам.

“Директор ліцею спільно з учителями розказали про історію створення школи, волонтерство, і проєкти, які наразі впроваджуються на базі школи, екологічні питання та багато іншого. Мова йшла про всебічну діяльність закладу”, – зазначила Ніна Семашко, яка теж була присутньою під час онлайн-зустрічі.

На наступній зустрічі, яку планують провести в січні 2024 року, польські педагоги презентуватимуть свою діяльність. Також школи планують розвивати учнівське самоврядування, організовувати спільні конкурси для дітей і надалі відвідати школи одне одного. 

“Наші вчителі сподіваються, що співпраця з польськими колегами стане початком тривалого і плідного партнерства, яке допоможе обом ставати кращими”, – наголосила Ніна Семашко.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала про те, як українські громади можуть змінити ЄС на прикладі посадовиці з Кіровоградщини Ніни Семашко та її досвіду з Польщі.

Фото: з архіву Ніни Семашко

Останні новини по темі
Кращі спортсмени Кіровоградщини отримуватимуть обласні стипендії: СПИСОК
На Кіровоградщині горіла вантажівка: є травмований
Читайте також

Кропивницький отримав 32 мільйони гривень державної субвенції та дотацій. До міського бюджету на 2024 рік внесли зміни. ...

11:11, 27 Лютого, 2024

У Кропивницькому оголосили про підозру директору підприємства, який поставляв замість вершкового масла спред до навчальних закладів міста....

10:15, 27 Лютого, 2024

Сучасна кухня стає все більш функціональною завдяки сучасним побутовим пристроям. До звичних приладів по типу холодильника чи плити все частіше додаються функціональні та ефекти...

09:53, 27 Лютого, 2024