Орендовані притулком «Бім» приміщення обіцяють передати у комунальну власність: що відомо

Міністерство внутрішніх справ заявило, що готове передати у комунальну власність комплекс приміщень, які орендує під притулок громадська організація «Бім».
Джерела: Telegram-канал Кіровоградської ОВА, коментар для «Гречки» речника Кропивницької міської ради Сергія Якуніна.
Що відомо про передачу притулку «БІМ» до комунальної власності?
Майновий комплекс на вулиці Бобринецький шлях, 109, що орендує волонтерська організація «Бім», на початку лютого готували виставити на продаж. Майно перебуває на балансі Головного управління Нацполіції у Кіровоградській області. У 2018 році правоохоронці отримали 0,4245 гектарів під майновим комплексом в постійне користування на підставі наявної нерухомості.
Зоозахисники орендують частину цих приміщень у поліції з 2017 року. Та наприкінці 2025 року стало відомо, що ГУНП не продовжуватиме термін дії договору. Він спливає у березні 2026 року.
5 лютого під час сесії Кропивницької міськради депутати вирішили направити звернення з проханням передати комплекс приміщень, які орендує громадська організація «Бім», у комунальну власність. Попри це наприкінці лютого Головне управління Нацполіції у Кіровоградській області все ж ініціювало продаж майна.
Приміщення притулку обіцяють зняти з аукціону?
Як повідомили 11 березня у Кіровоградській ОВА, під час онлайн-наради з представниками МВС України, Міністерства економіки, Міністерства юстиції, Фонду державного майна та міськради Кропивницького ухвалили рішення про те, що земельна ділянка та приміщення притулку «Бім», які наразі перебувають в управлінні ГУНП області (державна власність), мають виключити з переліку об’єктів, що підлягають приватизації.
«Представники МВС повідомили про готовність прийняти управлінське рішення про припинення приватизації та підтримати передачу об’єкта міській раді згідно із законодавством», — зазначили у повідомленні.
Наразі триває процес узгодження документів та проведення перевірок фахівцями МВС України та Фонду державного майна.
«Гречка» звернулася до речника міської ради Сергія Якуніна з питанням про подальші кроки міської ради після узгодження та перевірок.
«Міська рада наполегливо відстоює передачу земельної ділянки до комунальної власності. Там буде продовжувати функціонувати притулок. Щоб говорити про подальші кроки, потрібно дочекатися прийнятого рішення по земельній ділянці», — уточнив він.




