Перша серія етносеріалу «Баба Єлька»: про що вона і де подивитись

17:50, 20 Травня, 2024

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. Передбачається, що у ньому буде загалом 10 серій.

Як пояснили «Гречці» волонтери «Баби Єльки», основою для серіалу стали польові експедиції до сіл різних громад Кропивниччини. Режисеркою серіалу стала Катерина Мурована.

У першій серії ви побачите і почуєте розповіді старожил Долинської громади, а саме сіл Олександрівка, Маловодяне та Новогригорівка Друга. Наприклад, волонтерок місцеві вчили готувати молозиво та традиційні для Олександрівки вареники із сирою картоплею.

«Матеріалу дуже багато,  ми хвилювалися,  як з-поміж такої кількості обрати найвдаліші кадри. Однак наші перестороги були марними: режисерка створила саме той культурний продукт, який здатний і шокувати, і розчулити глядача.  Хочу, щоб всі розділили з нами ці відчуття», — поділилася співзасновниця проєкту «Баба Єлька» Світлана Буланова.

Участь у фільмуванні першої серії також узяв Ігор Крушеницький – член проєкту «Баба Єлька», журналіст «Нової газети», який нині служить на Південному напрямку фронту. Ігор скористався відпусткою для того, щоб поїхати в експедицію.

«Це частина цієї споконвічної традиції: розповідати історії, передавати досвід, рефлексувати, ділитися, проживати. Це бажана, вилюблена і вимріяна робота, яка створюється зараз як ресурс Добра і Світла для кожного, як місце проживання, прийняття і безпеки. Це робота, в яку я вірю усім серцем», — розповіла Катерина Мурована.

Презентація першої серії документального серіалу запланована на 19:30 20 травня. Подивитися її можна на YouTube-каналі «Баба Єлька».

Раніше «Гречка» писала, що організація в рамках проєкту «Стань агентом Баби Єльки» планує також видати книгу, репліки комплектів старовинного українського одягу та колекцію вибійок, створених на основі орнаментів, притаманних Кіровоградщині, а також альбом зі схемами вишивок традиційних сорочок та інші «родзинки».

Останні новини по темі
За ніч знищили 28 ворожих безпілотників: зокрема і над Кіровоградщиною
На щиті: три громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-захисників
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024