«Підпишіть петицію»: у мережі поширюють шахрайські посилання
У месенджерах, зокрема у WhatsApp, українці почали отримувати повідомлення з невідомих номерів із закликом перейти за посиланням та начебто підписати петицію. Центр протидії дезінформації пояснив, що таку схему використовують шахраї.
«У месенджері WhatsApp поширюється нова шахрайська схема, мета якої – отримати доступ до акаунтів користувачів», – застерегли у фахівці Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони України.
Так, українці отримують повідомлення із закликом начебто підписати петицію про присвоєння звання Героя України полеглому захиснику. Для цього закликають перейти за посиланням, яке насправді не є шахрайським. Нагадаємо, що петиції про присвоєння звання Героя України розміщують на офіційному інтернет-представництві президента України – petition.president.gov.ua.
Те посилання, яке надсилають шахраї, переводить на сторінку входу у ваш акаунт в месенджері.
«Насправді ж посилання з петицією потребує додаткового входу у WhatsApp, після чого шахраї отримують доступ до особистого акаунту», – пояснили фахівці ЦПД.
У разі отримання таких повідомлень краще заблокувати номер, з якого вони надійшли, та не переходити за сумнівними посиланнями.
раніше «Гречка» попереджала про вид шахрайства, коли людині приходить повідомлення начебто від співробітника Monobank із проханням відповісти на дзвінок.